| Chrisssa a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.puppy dog eyes In urma cu 1 an am avut o relatie cu un baiat. Intre timp.el si-a gasit pe altcineva si eu la fel. Prietenul meu tine foarte mult la mine si mi-a demonstrat asta. Ideea este urmatoarea : Sunt momente in care inca ma mai gandesc la fostul prieten si chiar daca imi doresc sa il uit, imi aduc aminte iar si iar. Tin sa mentionez ca nu mai vorbim de atunci pentru ca mi-a facut rau atunci cand a aflat ca vreau sa ne despartim. Cand ne intalnim pe strada, am observat ca se uita la mine insistent si incearca sa nu vad eu asta. Ce sfat imi dati? Nu vreau sa ma impac cu el pentru ca prietenul meu tine foarte mult la mine si eu la el. Iar fostul are prietena dar momentan sunt certati. Ajutati-ma va rog. (fara comentarii rautacioase)!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal sa te mai gandesti la fostul pentru ca nu poti uita pe cineva doar asa de pe o zi pe alta dar ai un prieten care te respecta si tine la tine si saincer nu cred ca merita sa il lasi pentru fostul care poate azi o sa fiti impreuna si maine cine stie...

| Lexiiii a răspuns:

Iti spun din propria experienta ca nu este bine sa te intorci la ceva ce odata ai renuntat. Ai o relatie cu altcineva, care te iubeste mult. Si el are relatia lui. Deci nu mai aveti nimic in comun. Daca inca te mai gandesti la el inseamna ca nu il iubesti cu adevarat pe actualul tau prieten. Sau l-ai iubit foarte mult pe fostul. Nu ai ce sa faci, decat sa iti vezi de viata ta si sa nu te mai gandesti la trecut. Iti faci rau singura.

| ralucamirabela a răspuns:

Buna..Cam in situatia asta sunt si eu. sunt cu un baiat de aproape un an..si inca mai am momete gand ma gandesc la fostul meu prieten si la momentele frumoase alaturi cu el. daca nu vrei sa te impaci cu el..de ce te mai vaiti? ramai cu cel cu care esti acum. daca spui ca te iubeste si ti-a demonstrat..rar gasesti baieti care sa te iubeasca cu adevarat. daca vorbesti cu fostul..mai rau iti faci..nu inseamna ca ti la el daca te gandesti cateodata la el..inseamna ca ati petrecut momente frumoase impreuna.

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Hei,nu te ingrijora..este normai ca gandul iti mai este la fostul..inseamna ca ai tinut la el.
De ce nu vorbesti cu el? Nu trebuie sa va impacati daca nu vreti/vrei asta...
Poate inca mai tii la fostul si din cauza asta faci ce faci.
Poate fostul tau prieten este gelos sa te vada cu un alt baiat care te merita!
Nu te ingrijora..parerea mea este sa vorbesti cu el...
Sa va tina! :*
Sper ca te-am ajutat! happy

| Chrisssa explică (pentru Ralucagreen23):

Nu pot sa vorbesc cu el chiar daca vreau, pentru ca este in stare sa se duca la prietenul meu si sa ii spuna. si o sa ma cert cu el straight face...

| Ralucagreen23 a răspuns (pentru Chrisssa):

In cazul asta, nu-l mai baga in seama...prefate ca nu il cunosti.
Daca acel baiat ti-a facut atat de mult rau, incearca sa nu te mai gandesti la el, sa uiti ca exista... poate te va ajuta. happy