| Dydydodo a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Am in clasa un baiat de care imi place, dar nu stiu daca si el ma place. In primul rand tin sa spun ca este timid, cel putin asta demonstreaza. In timpul orelor se uita la mine si asta mereu (imi spune si colega mea de banca), dar cand eu ma uit la el intoarce privirea. In pauze se uita la mine si cand vorbesc il surpind uitandu - se la mine (dar nu mereu). In ore cand ies la tabla sau ma asculta colega mea spune ca este atent mai mereu si uneori zambeste. Spre deosebire de alte fete ma lasa mai mereu sa merg in fata lui si daca mai sunt fete in spate nu le da prioritate, destul de des se intampla sa fie in spatele meu. Partea proasta este ca vb rar si autnci cand o facem se balbaie, nu ma priveste si nu pare ca vrea sa lungeasca discutia... vorbim foarte rar si greu spune si el ceva. Insa in ore el este singurul baiat care nu rade cand fac ceva gresit de care si eu as rade laughing). Va rog sa-mi spuneti ce credeti. Ma place? Ce semne sunt ca sa stiu sa le observ. In ce fel se mai manifesta baietii care plac o fata? Funda! Promit.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistita! Daca nu te place iti vei da seama. Din ce ai spus eu cred ca te place. Vorbeste cu el.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da te place si ia tu "taurul de coarne": vorbeste cu el daca-ti place. E prea timid.

| Dydydodo explică (pentru Salontanul):

As face asta, dar daca el nu imi spune ca ma place din cauza peietenilor said? Prietenele mele nu-l plac si am o singura prietena care stie despre asta pentru ca restul ar rade. Daca e si la el asa? Poate ma place; dar nu vrea sa fie cu mine...

| Salontanul a răspuns (pentru Dydydodo):

Stai linistita! Daca nu te place iti vei da seama. Din ce ai spus eu cred ca te place. Vorbeste cu el.