| Cristinaa69 a întrebat:

.am nevoie de putin ajutor..nu imi merge sonorul la laptop si nu stiu ce sa fac... mi s-a oprit dintr-o data.mi s-a mai oprit mai demult dar atunci stiam sa umblu si sa il fac pentru ca aveam windows xp..acum am windows 7 si nu stiu..atunci trebuia sa instale ceva la hardwere. acum habar n-am.

Dau Funda :*

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Da un restart poate isi revine!
SAU
Intra in Start -> Run -> services.msc -> Enter (ca alternativa - Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services) si acolo din lista alege "Windows Audio". Porneste acest serviciu si sunetul o sa porneasca si el.
SAU
ACTUALIZARE DRIVER pentru placa de sunet manual sau automat.
Actualizare automata:
1 - Click dreapta pe My Computer (XP) sau Computer (7)
2 - Click pe Manage în meniul deschis
3 - Du-te la Device Manager / Device Manager
4 - clic dreapta pe SOUND si apasa Actualizare
Daca aceasta procedura nu functioneaza încearca sa dezinstalezi driverul si reinstaleaza-l în mod automat.
Daca acest proces nu functioneaza, descarca driverul manual de la producator.

Bafta!