| Lysssa a întrebat:

Buna TPU:*! Am nevoie de un pic de ajutor din partea voastra.sunt cu un baiat cu 8 ani mai mare ca mine.suntem de 6 luni impreuna. el tine foarte foarte mult la mine si ma iubeste enorm.la fel si eu.parintii mei sunt super de acord cu el. iar ai lui sunt foarte incantati de minehappy. acum 2 saptamani mi-am si inceput viata sexuala cu el.(eu am vrut mai mult.ma tot rugasem de ellaughing. si asta am apreciat ft mult la el pentru ca majoritatea baietilor de 20.21 si mai departe de ani. cuceresc o fata(mai mica de varsta) o F*t si dpaia pa si la revedere.
ei bine, la inceput chiar nu-mi placea de el.doar ca prieten.si cu timpu am ajuns sa-l iubesc enorm si sa nu mai vreau sa ma despart veci de el.am suferit mult din dragoste si nu vreau sa mai sufar inca o data.(mai ales ca durerea acum ar fi de 100 de ori mai mare decat cele pe care le-am avut pana acum).
cu toate ca.am fost o data foarte nervoasa pe el si i-am spus ca nu mai vreau sa fim impreuna.in fine.si i-am mai sp odata.ca e ft greu fara el cand pleaca la Tm la facultate si mi-e foarte dor de el.si am spus ca nu mai pot suferii asa.si dupa ce am ajuns acasa. am inceput sa plang in hohote si l-am sunat sa-i spun ca-mi pare rau si ca nu se va mai intampla asta niciodata.si de atunci ne intelegem mult mai bine.asta s-a intamplat acum vreo 2 luni.
ei bine, pe voi vreau sa va intreb cum pot sa mentin relatia asta?
el a spus ca ma iubeste mai mult decat pe el pentru ca pe el se mai uraste cateodata dar pe mine ma iubeste tot timpul.
a.am mai citit pe net ca (eu berbec. el leu) ca relatia dintre aceste zodii este perfecta.(bine.acum nu pot sa zic ca zodiacu are tot timpu dreptate) dar ma uit si in alte relatii ale colegelor mele si vad cu prietenii lor se comporta cu ele. mi se rupe inima.si le intreb cu ii lasati sa va calce asa in picioare?

deci.eu daca m-as desparti de iubitu meu nu stiu pentru ce as mai trai.chiar daca sunt foarte tanara.cred ca m-ar dezarma foarte tare sa ma despart de el.:*(funda pentru rasp cel mai bun)

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Relatia ar trebui sa ramana asa, plina de bucurii, de iubire, comunicare si intelegere intre voi doi. Daca pana si parintii vostri sunt de acord, atuncea draguto continua relatia cu el, si daca el te iubeste atat de mult, desi ar putea sa gaseasca o fata care sa fie de aceeasi varsta cu el, atuncea sa merita sa fii in continuare cu el. Aveti grija totusi sa nu afle chiar toata lumea ce oubit ai, daca ai sub 16 ani si ati inceput viata sexuala, poate fi bagata la puscarie pentru corupere de minori, asa ca succes! In fine, nu mi-as face griji in legatura cu asta, iubitul tau e inteligent, stie ce anume face.
Nu-ti mai face nervi pentru o nimica toata, gandeste inainte sa actionezi, intreaba-te in gand, oare se merita sa ma cert cu el pentru asta? Nu-l mai certa pentru ce nu se merita, arata-i in continuare cat de important este el pentru tine, cat de mult il iubesti si el iti va fi alaturi mereu! Mult succes cu relatia draguto!

5 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Deci el are 21 ani si tu doar 14, asta inseamnand ca tu ai suferi cu minim un an inainte de relatia asta adica la 13 ani, si cand ai inceput acea realatie ai avut 12 ani. Si parinti? ei ce fac te tin intr-o casa cu ei si nu vad ce se intampla? cat despre iubitul momental al tau, ala maine poimaine vrea copii de la tine, ce faci? renunti la scoala?

| Lysssa explică (pentru NatureSelf):

Hmm...nu.de fapt am 15 ani.si am avut prieteni de mica.bine.9 ani.sa zic asa.dar nu relatii serioase.erau doar o joaca.asta e prima meaa relatie serioasa.parintii mei sa stii ca au trecut prin multe chestii in viata si si-au dat seama ca el e un baiat bun.si nu vrea dela mine sex sau alte chestii(copii)cum ai zis tu.nici nu se gandeste la asta.mai e timp pana atunci.cand oi avea eu 25 de ani se pune problema cu copii.nu acum.happy

| NatureSelf a răspuns (pentru Lysssa):

Aha, asta in cazul in care e un neserios,

| costel24ro a răspuns:

Ce sa inteleg de aici, ca ai 12-13 ani? ma rog...relatia se auto-mentine,avand incredere in voi,cu mai putine faze de genul spuse la nervi,incet incet incepeti fiecare sa o faceti asa si se duce increderea,fiecare trebuie sa va potoliti impulsurile nervoase.dar tot ce conteaza sa mentii relatia e dragostea dintre voi! daca va iubiti cu adevarat nu va gresiti,nu va jigniti,nu va inselati, nu va bateti. daca astea sunt respectate, nu vad de ce ti-ai face griji! cu bine si succes!

| Raluucaa1229 a răspuns:

.cum ati mentinut`o si pana acum.nutrebuie sa faci nimic special.decat sa nu ti se urce la cap ca te iubeste si faci ce vrei tu din el.in rest daca sentimentele sunt reciproc e foarte ok!:* bafta