| hermione a întrebat:

Am nevoie rapida de ajutor! La un cont pe facebook mi s a intamplat ceva. Eram online si deodata mi s a inchis si cand am intrat imi scria asta Please complete a security check

No verification methods are currently available. Please come back later. si mia u dat un test sa recunosc persoana din poza( adica poze de la prietenii mei) dar cum am si multi necunoscuti nu am ghicit...si acum contul e blocat..nu pot intra! Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| xr3Belx a răspuns:

Pai Facebook au un program de securitate. Daca ai gresit parola ( 5 - 10 ori ) ti se inchide Browserul ( Firefox, Opera etc. ) sau PC-ul

| hermione explică (pentru xr3Belx):

Nu e vorba ca am uitat parola. o stiu ff bine dar nu merge. uite aici toata povestea > Mai intai. Eu am un cont personal, unul are sora mea, si eu mai am unul de pe care am 2 fancluburi.
cu primul nu prea mi a mers, deoarece dupa o saptamana aveam 30 like… iar al doilea l am deschis alaltaieri si am 94 like…
faza e ca cel de al doilea, nu dau nume… are un adversar care vrea sa ne elimine de la inceput
cum noi suntem 2 admini eu Manager si o prietena e content creator, mai aveam nevoie de niste admini
cineva ne a scris pe wall ca vrea sa fie si el, ca are nu stiu ce programe de editat poza…si tot asa. si l am crezut. apoi cand am revenit peste o ora pe cont toate pozele si postarile erau sterse ( asta s a intamplat ieri … a doua zi a fan clbului )
eu m am enervat urat de tot si l am inurat pe ala ( care era de la celalalt fan club ), dar si el ma injurat pe mine.
apoi eu in 3 ore am refacut articole, am pus imagini, si restul… si ca lumea sa indrageasca mai mult pagina ( ca inainte ) am facut doua conturi de pe care am dat likeuri si comentarii dragute… si am facut asta si de pe conturile personale, al meu si al surorii.
iar ieri pe la amiaza cand eram pe contul cu fan page ul mi s a inchis dintr o data si apoi cand am incercat sa il deschid mi a scris asta Please complete a security check
No verification methods are currently available. Please come back later.
si dupa multe incercari de dat pe butonul CONTINUE mi a dat un test in care sa recunosc pietenul( din lista mea de prieteni) dupa poze…si cum am multi necunoscuti ( 90 la suta) … nu prea am ghicit decat cateva poze. si nu m-a lasat sa intru
am mai repetet testtul dupa ceva timp ( cand mi s a dat voie sa il refac ) … si nimic!
prietena mea care e content creator poate posta pe fan page fara nici o problema, dar eu care sunt manager nici nu pot intra
ce sa fac?
daca sterg conturile alea doua va merge asta?
din ce cauza mi l au blocat?
daca sterg contul fan clubul ramane si se transforma amica mea in manager sau se duce si fan clubul?
ce sa fac?
am nevoie rapida de ajutor!