| mimikafrumusika a întrebat:

Imi place un baiat de la mine din clasa, dar nu sti daca si el ma place, adica la scoala se da la mine, dar pe mess ma ignora(de obicei cand eu intru el iese). In plus stau in banca cu o fata la fel de draguta ca mine si uneori se aseaza langa noi, dar nu stiu daca pentru mine sau pentru ea.Nu as vrea sa ii zuc ca il plac pentru ca a doua zi ara afla toata scoala.Se comporta asa pentru. ca ma place sau doar se joaca cu mine.Va rog sfaturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Trebuie doar sa stai cu el mai mult, sa vorbiti de lucruri comune, sa iesiti pe afara, dar sa nu faci mult tamtam de fata cu ceilalti copii ca o sa spuna ca sunteti impreuna asta a fost prima varianta.A doua varianata ar fi sa ai o prietena foarte buna si secretoasa care ar putea sa-l intrebe daca te place, dar daca nu ai asa ceva iti sugerez sa-ti creezi un id de genul iubireaadevarata si sa-i iei id baiatul ii faci un test inventat de tine si ii zici persoana care se potriveste cu el ( adica tu) sau il intrebi de acolo fara sa stie ca esti tu daca te place si ii dai un sfat sa stea mai mult cu tinewinkingcrede-ma este o alegere buna una din variante, fa cum iti zzice inima dar nu rata sansa. Sper ca te-am ajutat si daca nu te place nu fi dezamagita viata-i plina de surprize :d!

5 răspunsuri:
| mimikafrumusika explică:

Ms de sfaturi, dar nu-mi pot petrece prea mult timp cu el pentru ca nu suntem din acelasi sat.

| AlicePotato a răspuns:

NU ii spune, nu risca sa nu faca asta si sa ajungi de rasu clasei. Inceraca sa fi mai prietenoasa cu el. Cauta pe youtube singns a boy likes you sau chesti din astea. daca se comporta grosolan si nu pare interesat, el e fraieru care pierdewinking

| InLove_1054 a răspuns:

Nu ii spune, dar da.i de inteles ca.l placi prin comportamentul tau. Asa poate iti v.a da chiar el raspunsul la intrebarea ta :* Succeswinking

| CosminHaarp a răspuns:

Da intr-adevar nu ii zi ca il placi vei strica totul cand mai vine la voi la banca distragei atentia vorbeste cu el petreceti mai mult timp cu el fii zambareata iubitoare si curajoasa pe parcurs cred ca te va place daca el nu place inca pe altcineva bafta si sper sa va cuplati ♥♥♥♥♥♥♥

| Shatenaa a răspuns:

Nu ii spune, asteapta momentul potrivit big grin