| asdffghjjkl a întrebat:

Am o problema. Am implinit 15 ani in luna martie si inca nu mi-a venit ciclul. Eu sunt putin mai slabuta. adica am 1.64m si 45 de kg. Ce se intampla? De un an imi curge doar un lichid transparent, iar sanii abia acum incep sa se dezvolte. Oare cand o sa am ciclu?

8 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Bună.
Stai liniștită... până la 16 ani nu e nici o problemă. După, e mai bine să consulți un medic.

| BellsC a răspuns:

AAA,daca ai lichidul inseamna ca trebuie sa-ti vina.Stai linistita :*...probabil organismul tau functioneaza mai lent la chestia asta.:*
Dar daca nu`ti vine pana la 16 ani trebuie sa te duci la doctorwinking

| Khanikua a răspuns:

Asteapta ca o sa iti vina :* nu esti destul de dezvoltata, dar totusi dupte si la un medik ca poate ai kv

| Octa_6104 a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la un ginecolog, normal ciclul vine la 11-12 ani. Cauta detalii pe www.noifetele.ro

| Octa_6104 a răspuns:

Lichidul acela se numeste estrogen. El apare cand un ovul iese din ovar si atinge vaginul. Normal cand se intampla asta trebuie sa apara ciclul menstrual. Detalii pe www.noifetele.ro

| Maaryyneelaa a răspuns:

Mai bine mai astepti putin,ca unele persoana care le vin ciclu mai devreme,sunt mai dezvoltate, poate din aceasta cauza, la tine a fost cu intarziere.Totusi,mai asteapta putin iar apoi mai bine consulti un medic ca sa fii sigura ca nu e vreo problema mai grava.Bafta!

| cristinutza_5226 a răspuns:

Pai asta este deoarece nu esti dest de dezv

| selly_6538 a răspuns:

Poate asta este organismul tau,nu iti face probleme despre lichidul putin galbui, acela va curge toata viata, el te poate previne inainte de venirea menstruatiei atunci cand este mai galben si curge mai mult!