| Pisicatttrgbg a întrebat:

Bună, am o problema care îmi dă bătăi de cap și nu ma lasă să mă focusez pe altceva.
Imi placea(și îmi place) foarte mult de un baiat. Acesta a recunoscut și el ca ma place dar dupa cateva zile a zis ca de fapt nu simte la fel și asa.
Am fost foarte trista, efectiv eram frustrata și disperata. A început și sa ma tachineze și sa facă mișto. Seara îmi spunea ca ii sunt draga apoi ca îl enervez apoi ca sunt o prietena buna apoi din nou nu știu ce (își schimba rapid starea). Când am iesit cu el azi, se vedea ca era gelos pe cei cu care vorbeam. Se punea lângă mine și ne mai băteam din joaca si se vedea ca e o atracție reciproca. Când am ajuns acasă și i-am scris vorbea sec.
Chiar nu știu ce înseamnă asta dar din cauza acestui baiat nu aveam chef de absolut nimic. Acum, după 3 luni de la chestia aia, ma simt asa și asa dar tot nu complet.
Imi place sa vorbesc cu el dar uneori simt ca ii scriu prea mult și îl enervez.
Nu știu ce vrea, voi ce credeți ca exprima toate chestiile astea? Și ce ar trebui sa fac...

Răspuns Câştigător
| Naomidd77 a răspuns:

Buna...cati ani ai, dar el? O sa fiu directă! Esti prea bună pentru el! De ce astepti sa iti de-a un semn... E clar, dacă își bate joc de tine, tachinari, mai e și bipolar. Clar e un tip naspa. Nu stie ce pierde! Caută pe altcineva! Da-i block, și nu te mai răni singura sperand la ceva. E clar că nu merge! Vrea doar sa te folosească! Un băiat adevărat nu se joacă cu sentimentele unei fete! Sper ca te-am ajutat! Capul sus și mergi înainte! Te pup! Fi tare!?

| Pisicatttrgbg explică (pentru Naomidd77):

Avem amândoi 18 ani.
Mulțumesc foarte mult, răspunsul tău m-a făcut sa ma simt mai bine

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tot ce ai descris aici, sunt doar copilarii, intre adolescentii de 13-14 ani, asa cum sunteti voi acum.
Seriozitatea intr-o relatie apare mai tarziu, cand copii se mai maturizeaza si stiu ce vor (dupa 16-17 ani).