| crysmaria a întrebat:

Buna!happy...am o problema foarte maresadsad.
luna trecuta nu mi-a venit ciclul menstrual si nici luna asta pana acumsad.
in urma cu 3 luni am incetat sa iau anticonceptionalele...
trebuie sa pronunt ca eu nu am un ciclu regulat doar cand luam anticonceptionalele.Acum 2 zile mi-am fc un test de sarcina dar a iesit negativ, nu am avut greturi sau sa imi fie rau absolut nimic.Sunt foarte speriata nu mai stiu ce sa fac va rog din suflet sa ma ajutaticryingcryingcrying.

Răspuns Câştigător
| underground05 a răspuns:

Nu te ingrijora,anticonceptionalele nu au numai rolul de a te preveni de o sarcina nedorita, sunt fete(adolscente)carara medicul ginecolog le.a prescris anticonceptionale pentru regularea ciclului menstrual, si e normal ca daca tu nu ai avut un ciclu menstrual regulat iar cat ai luat anticonceptionale nu ai avut probleme daca de 3 luni nu mai iei e normal sa para niste schimbari nu te speria! eu am 18 ani si mi.a vn pentru prima data foarte tarziu la 16 ani, nici acum nu am un ciclu menstrual regulat se intampla ca de multe ori sa nu am in fiecare luna nu ma sperii ginecologul meu mi.a zis ca e normal, cam de la 2 ani incepe sa se reguleze,fiecare fata e diferita,ai sa vezi ca nu ai de ce sa iti faci griji,organismul tau trece printr.o serie de schimbari,chiar si chestia cu anticonceptionalele, e o shimbare e normal sa apara,, surprize''

2 răspunsuri:
| underground05 a răspuns:

Ti.am zis nu te speria v-a intarzia cateva zile dar va veni ve-i vedea! te.am pupat

| crysmaria explică:

Multumesc sa incerc sa nu mai fiu agitatasad

o sa ast sa imi vina ciclul: