| xUnNimeniCelebru a întrebat:

Buna!
Am o problema.
Pur si simplu nu mai suport cand ma gandesc ca maine incepescoala. straight face
Pentru ca nu imi place scoala unde sunt.
1.Profesorii sunt foarte exigenti.
2.Colegii sunt tampiti.
3. E un liceu de fite unde toti sunt fii de patroni.
Cel mai mult ma deranjaza colegii, rad din orice as face (nu sunt singura de care se iau)
Se poarta foarte urat cu mine si eu nu le-am facut nimic straight face
Mama mi-a spus sa ma astept semestrul asta si apoi ma va muta la scoala unde am eu cei mai multi prieteni si acolo o sa fie mai bine.
Dar eu pur si simplu nu mai pot sa suport un semestru intreg.
Profesorii si dirigintele spun mereu ca vor lua masuri pentru ca, repet nu isi bat joc numai de mine, dar vad ca nu iau si nu vor lua niciodata masuri.
Deci, ce sa fac?
Cum sa mai indur un semestru intreg?
Multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi tot ce am scris.
Funda

Răspuns Câştigător
| miraabela a răspuns:

Sincer, eu sunt genul care nu prea da atentie acestor lucruri. De obicei ma fac ca nu aud pentru ca cine se pune cu nebunul e mai nebun ca el. Comportamentul colegilor tai arata dovada clara ca nu au primit educatia pe care ai primit`o tu si ca banii nu fac chiar totul in viata. Fii indiferenta, nu le mai da atentie si atunci cand o sa vada ca nu mai au de cine sa se ia o sa se axeze pe altcineva. Pur si simplu treci pe langa ei ca si cum nici nu s`ar afla langa tine. Sper ca te-am ajutathee hee Mai rezista un semestru si dupa aia vei avea timp sa te hotarasti daca se te muti la alta scoala sau nu.

3 răspunsuri:
| SummerSmile97 a răspuns:

Stiu cum este!

Si al mine la scoala toti sunt fitosi si rad din orice! Eu mai am anul asta si merg la liceu si sper ca acolo sa fie mai bine!

Mai bine nu ii baga in seama, arata-le ca nu iti pasa, trateazai cu indiferenta si vezi ca vor inceta in timp! Este greu dar nu ai ce face! Stai fara nici o grija: semestrul trece mai repede atunci cand nu te gandesti la notiunea timpului! Si tine minte: nu esti singura care trece prin asa ceva.Vei gasi prin liceu pe cineva care te va intelege (nu neaparat in clasa la tine).

Sper ca te-am ajutat! happy

Raalucaa ^.^

| h3ct0r3 a răspuns:

Pai indura iti zic eu numai baga in seama colegii daca tu ii bagi in seama ei se vor simti castigatori, iar nebagandu-i in seama tu ii consideri niste prosti si ei vor simti asta si nu vor mai fii asa cu tine si eu am patit.Indura-l Fa ca mine, vei simti ca ai invins.love struck FundiTsSa. Sper ca te-am ajutat.:X

| roxana_8587 a răspuns:

Pur si simplu nu-i baga inseama ca mi s-a intamplat