| MelanieMartinez a întrebat:

Deci m-am saturat de clasa si scoala in care sunt, profesorii ma trag de par, de ureche, ma repezesc o data a intrat directoarea in clasa si a inceput sa tipe la mine ca de ce m-am dus la baie in timpul orei si profesoara a inceput sa spuna ca am iesit fara sa intreb (cand de fapt ea mi-a dat voie) m-a luat de par si m-a scos afara din clasa (profesoara) culmea ca directoarea nu a comentat nimic. Colegii se comporta urat cu mine, colegele tot comenteaza cum imi asortez eu hainele in primul rand ce problema au ele cu hainele sa isi vada ele de fustele lor mini (deci ele nu au un pic de rusine sa vina cu fuste mini la scoala si cu tocuri) eu si ele suntem in clasa a 7-a... mai inteleg la liceu dar in generala o.O Pe langa ca se mai imbraca cum se imbraca mai si vorbesc ca la usa cortului defata cu profesorii iar ei nu le comenteaza nimic. Prietenul meu cred ca ma insala, cand am trecut cu masina pe langa scoala lui am vazut cum ia o fata de umar si apoi ii da un pumn in umar (prieteneste) nu vreau sa fiu absurda dar poate e o prietena buna de al lui. I-am spus mamei despre colegii si profesorii mei si a spus ca o sa ma mute la oalta scoala in semestrul al II-lea :/ eu vreau mai repede chiar si acum. Mereu incerc sa o tin pe mama la curent cu ce mi se intampla zi de zi la scoala dar in loc sa ma faca sa ma simt mai bine ma face sa ma simt mai prost. Ce parere aveti de profesorii mei si colegi? In legatura cu prietenul meu credeti ca aia era o prietena buna cu el ca din cate am vazut fetele se cam uita dupa el. Ma pot muta mai devreme de semestrul al II-lea la o alta scoala?

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Nu prea imi vine sa cred ca profa a facut asa, mai ales daca ti-a dat voie, si a facut asta in fata clasei. Daca este adevarat, si daca as fi fost in locul tau, i-as fi zis profei: "Nu iti e rusine fa, mincinoasa ordinara, sa minti in fata a 20+ elevi?!"

| Giulikaa12 a răspuns:

Eu cred ca aceea este doar o prietena buna a lui.Colegii si profesorii tai nu mi-se par de loc ok.Iar directoarea ar fi trebuit sa ii zica ceva acelei profesoare.Asa ceva nu este normal.Mama ta poate depune plangere la Ministerul Educatiei si sa depuna o plangere.Eu cred ca cel mai bine ar fi ca mama ta sa te mute cat mai curand de la alta scoala, sa nu mai astepte pana in semestrul 2.