| ANONIMANONIMI a întrebat:

Buna am peste 18 ani,si am cunoscut un baiat pe internet,care este destul de dragut, destept, citeste foarte mult si este mai mare ca mine cu 4 ani. Ceea ce nu inteleg eu este ca ne-am vazut in realitate, si nu stiu exact ce cauta el.eu as vrea o relatie serioasa,nu caut aventuri.mi-a vorbit despre el, ca sta cu mama sa si o sa se mute singur, dar facea ce facea si incepea sa-mi povesteasca ce carti a citit si intra profund in multe filozofii despre ce a citit el.Nu ca m-ar deranja, imi place sa-l ascult insa parca nu prea sa vorbeasca foarte multe despre el, si vorbeste mult doar si imi da sfaturi pentru o viata sanatoasa etc.Ma gandeam ca poate ascunde ceva,de nu prea spune nimic de el, si ca sa ma abureasca, imi relateaza orice filozofie, carte pe care l-a impresionat in ultima vreme.A zis ca a avut prietene vreo 3 dar doar atat nu a fost nimic mai mult.Ce sa inteleg din asta? Si apropo in timp ce vorbea, el m-a luat de mana.eu sunt si putin mai timida de fel.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Ca o completare la ce ti s-a raspuns pana acum, eu nu cred ca e ceva rau ca a avut doar 3 iubite. Poate este o persoana destul de stabila. Cu cate anume trebuia sa fie ca sa capeti incredere in el? Persoanele care citesc sunt persoane inteligente, nu ar trebui sa te sperie asta. Acum nu tot ce e diferit e si periculos. Daca nu vorbeste prea mult despre el nu inseamna neaparat ca ascunde ceva. Poate nu considera ca are ceva interesant de spus despre el, sau poate ca mai asteapta sa te cunoasca mai bine ca sa poata sa fie mai deschis.

6 răspunsuri:
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Draga Mea! Sunt mai multe Categorii de oameni unora le face placere sa spuna multe despre ei, insa altora nu prietenul tau intra in categoria celor care le place sa spuna mult despre pasiuniile lor, realizariile lor este posibil ca acest prieten al tau sa-i placa mult lectura si poate acolo este locul lui de refugiu ( Lumea Lui) iti sugerez direct ca atunci când il intrebi despre el si el incearca sa schimbe subiectul tu revino ferma asupra intrebarii tale si nu lasa ca la întrebarea ta el sa raspunda cu o alta intrebare in acest mod va scapa usor sa dea un raspuns. Eu sunt sigur ca Cititul pentru el e o placere mai mare decat altele pentru el Cartile conteaza cel mai Mult si apoi restul.....La fel de adevarat este faptul ca ascunde ceva ce tu nu vrei sa stii depre el sau trecutul lui din doua motive 1.Fie sunt Lucruri Grave de care nu vrea sa stii 2 Fie ii este teama ca daca vei afla il vei indeparta poate acesta este si motivul pentru care a avut pana la aceasta varsta doar 3 iubite. Incearca sa-i cunosti prietenii si fiind cafetele sunt despetpte poti afla de la prietenii lui cate ceva despre el. Te rog frumos in momentul in care tu consideri ceva supect la el indiferent ce te rog sa fii prudenta indiferent despre ce este vorba, In general astfel de persoane ascund multe lucruri negative si iti spun asta pentru ca eu sunt voluntar la un Ong in care studiem Comportamentul Detinutiilor Inainte de a ajunge dupa gratii ce au fost ei, ce faceau, cu ce se ocupau, cate clase ce serviciu si etc. Problema este ca dintre 150 de persoane intervievate 36 sunt cu un IQ foarte mare printre care si oameni din categoria Iubitului tau, motiv pentru acre te rog mult sa fi foarte prudenta. Multumesc frumos Cu Drag Roibu Constantin!

| Tatu_Cristi_1960 a răspuns:

E un baiat destept si poate merita o sansa...tu decizi!
Dsr atentie relatiile pe internet sunt periculoase!

| ANONIMANONIMI explică (pentru IsabelaIssa):

Doar am precizat aici cate iubite a avut, nu este acesta un criteriu dupa care sa-mi pot da seama, daca voi avea incredere in el pe viitor.mersi pentru raspuns.

| NoName0x0 a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el despre ce vrea el de la o relatie pe viitor, mai exact de la relatia voastra si apasa pe subiect, tine.o pe a ta pana raspune! Iti amintesti cumva daca in timp ce vorbea ti.a mangaiat incheietura mainii sau ti.a mangaiat umarul? Zi.mi daca iti amintesti sa fi facut unul din lucrurile acestea 2. Iti zic dupa mai multe daca este cazul!

| ANONIMANONIMI explică (pentru NoName0x0):

Buna iti voi trimite raspunsul in mesaj privat e mai ok asa

| ANONIMANONIMI explică (pentru ANONIMANONIMI):

Da,m-a luat de ambele maini pe rand, doar atat nu mi-a mangaiat umarul.