| AnimeChu a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor! Mereu mi s-a spus ca sunt ciudata si admit si eu asta. Deci: imi plac anime-urile si deodata rata mea de normalitate scade la 50%. Ador pisicile negre si 5% din lumea care ma cunoaste ma considera vrajitoare. Sunt mai timida din fire si lumea crede ca ascund cine stie ce. Am acceptat asta cu calm, stiind ca mai exista si oameni care ma accepta. In ultimul timp insa am impresia ca ciudatenia mea atinge cote extreme. Sunt fascinata de moarte si durere, am devenit o pesimista si uneori ma trezesc pe strada sau acasa vorbind singura. Lumea se uita la mine ca la un experiment esuat al extraterestrilor. Ce sa fac sa ma mai normalizez si eu? Adica nu vreau la psiholog, ca nu sunt nebuna( am mintea foarte intreaga) si nu vreau nici sa-mi schimb personalitatea. Help please!

Răspuns Câştigător
| xMihaela a răspuns:

Nu esti ciudata...Si mie imi plac anime-urile, pisicile negre si mai tot ce tine de tristete, dar prietenii ma accepta si daca rade cineva de mine ma gandesc la replica asta:Voi radeti de mine ca sunt diferita si eu rad de voi ca sunt la fel

5 răspunsuri:
| XAzazelX a răspuns:

Si eu sunt de acord cu deathword...in plus ca lumea sa creada ca esti o vrajiatoare sau altceva pentru mine e namipomenit. daca vrei sa vorbim despre astfel de lucruri o putem face in privat pe messengertongue star_child1313 id meu.eu sunt pasionat de vampiri si un anumit lord_big grin

| smile20000 a răspuns:

De ce sa te considere ciudataa? eu cred ca esti perfect normala.si mie imi plac anime-urile si pisicile negre. Ar trebui sa te simnti mandra ca este speciala.

| RyAngel a răspuns:

Diferit inseamna special. De ce sa iti pese ce zic ceilalti. Si daca spun lucruri rele sau rad de tine inseamna ca nu iti sunt prieteni.

| AoiTori a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt o fata timida, ador pisicile, sangele, vampirii si dragonii. De fiecare data cand ma ranesc si imi curge sange, eu il ling si am observat ca fac astadin ce in ce mai des si mai necontrolat in fata colegilor...Ei ma consideratare ciudata, dar pana la urma tot ei sunt mult mai ciudati decat mine...de aceea nu am foarte multi prieteni.

| deathword24 a răspuns:

In primul rând, nu prea cred ca esti asa de ciudata, si mie imi plac animeurile si pisicile megre, sa nu mai adaug ciorile si moartea si faptul ca mi se intampla sa adorm practic cu ochi deschisi si sa vad lucruri care se indeplinesc dupa un timp, in al doilea rand, daca esti pasionată de durere, te ranesti singura sau doar iti place sa vezi, sau mai stiu eu ce...