| anonim_4396 a întrebat:

cum sa progresez la mobilitate? Vreau sa evoluez putin la sfoara, spagat. Stie cineva ce exercitii pot face?

1 răspuns:
| liliacALB a răspuns:

Secretul e unul singur, ZILNIC! In fiecare zi faci exercitii de mobilitate, atinge cu palmele solul, ridica picioarele cat mai sus, incearca spagatul si sfoara pana nu mai poti, incearca sa-ti impingi zilnic limita macar cu 1 milimetru. Vei reusi numai cu rabdare si curajul zilnic de a trece zambind peste durerea normala inerenta acestor exercitii. Succes!