| CrazYKid0 a întrebat:

Ce exercitii de mobilitate imi recomandati? Vreau sa fac spagat sau sfoara si as vrea sa stiu cum.

3 răspunsuri:
| Manole_Elena_1988 a răspuns:

Podul de sus trebuie sa incerci mereu si iti iese, dar spagatul mai greu! Iata cum am reusit eu:
Faceam incalzire 5 minute.Genoflexiuni 10, alergare pe loc 1 minut, dadeam din umeri, din cap sti roteam.
Apoi faceam exercitiiile mai grele fadaluri multe multe(antrenamentul fara incalzire si sfarsit 30 minute maxim)ziceam ca lovesc in cineva cu piciorul si il ridicam sus, tinem piciorul intr-o mana si il ridicam sus(desigur ma tineam de ceva dar cu timpul stateam singura)mai faceam si putina alergare pe loc, tineam un picior in pat si unul jos si incercam sa ma duc cat mai in spate.Acum e mai greu e expicat; stateam in fund si tineam pisioarele indoite si ma dadeam cu mainile in fata, dar ai grija intinde-te cat suporti.
La sfarsit incercam de 2 ori sa fac spagatul!
sper ca ti-am fost de folos! Mult succes!

| Manole_Elena_1988 a răspuns (pentru Manole_Elena_1988):

Scuze ca am scris podul de sus din greseala

| Sunset333 a răspuns:

Roaga-o pe mama ta sa iti plateasca cateva lectii de gimnastica medicinala, eu fac terapie pentru spate, plus alte cateva exercitii care m-au facut sa fiu in stare sa execut spagatul in 2 saptamani. succes:*