| TheRazoR a întrebat:

am si eu o intrebare.De cateva saptamani vorbesc cu o fata de la liceu, pe care o plac foarte mult. Saptamana trecuta trebuia sa iesim in oras insa a avut ceva probleme la liceu si nu a mai putut. De atunci, ori de cate ori o invit in oras, imi spune ca are de invatat sau ca merge in weekend la tara etc., insa niciodata nu imi spune daca doreste sau nu. As dori si sfatul vostru deoarece tin foarte mult la ea insa nici nu as vrea sa tot insist sa creada ca sunt prea insistent sau disperat.Ce sfaturi imi puteti da? ((Ca o paranteza am inteles ca si ei ii place de mine din spusele colegelor ei si felul in care se comporta cu mine, insa ea nu stie cat de mult o plac)). Multumesc anticipat!:*

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Chiar daca iti spun colegii ca fata te place, adevarul se pare ca este altul. Ea te refuza politicos, nu doreste sa te raneasca, dar se pare ca tu nu intelegi.

| WildDream a răspuns:

Sincer nu imi pare prea interesata sa iasa cu tine. Poate ca acele colege ale ei se inseala...

| Schatzyyyyy a răspuns:

Din cate ai spus, ea nu prea te place! Las-o sa faca ea primul pas, daca te place, iti va spune:*

| RefinedStrings a răspuns:

Da-i spatiu si las-o pe ea sa te bage in seama. DAca te place, va veni ea la tine.

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Nu prea cred ca e interesata. Isi facea timp daca chiar te placea. Retrage-te o perioada vezi cum reactioneaza.

Bafta

| PurceluAtomic a răspuns:

Nu vrea sa iasa cu tine, e destul de clar...