| Didi908 a întrebat:

Am nevoie de un sfat din partea voastră pentru ca prietenii mei nu m-au ajutat deloc. Imi place de un băiat din liceu cu mine si nu stiu daca eu ca fată sa il invit in oras sau nu. Ne cunoastem putin dar vorbim, se baga in seama cu mine cand ma vede pe hol la scoala sau cand mergem acasa si se uită insistent la mine. Pe Facebook i-am trimis doar eu mesaj de doua ori, el niciodata. Mă gandesc ca poate nu are sens sa insist aiurea, poate ma mai crede disperată sau mai stiu eu ce. As vrea sa ii spun ca m-a făcut curioasă sa il cunosc caracterul lui si daca ar vrea sa iesim.dar totusi parca eu ca fată, sa insist e cam aiurea.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E ciudat ca el nu te cauta deloc pe retelele de socializare daca zici ca-n realitate iti cauta prezenta.
Incearca o data cand veniti de la scoala impreuna sa-l intrebi daca vrea sa mai stea pe afara, ca `n-ai cum sa te duci acasa de acum`. Daca accepta, atunci cel mai probabil te place, daca incearca sa se echiveze (exceptand un moment cand sa zicem ca se vede pe fata lui ca regreta ca te refuza dar chiar are o problema) atunci poate ai exagerat tu putin semnele si pentru el nu inseamna nimic.

| christall a răspuns:

Daca el nu a dat nici un semn. posibil sa te lovesti de un refuz. Dar mai bine risti si il intrebi. Poate e mai timid. Daca zice nu, asta e, daca zice da..happy end..iti tin pumnii.

| viperra a răspuns:

Heeei...risti si castigi! Ce ai de pierdut? Daca chiar nu te place,o sa iti zica in viitor,dar il poti invita. Sflii scum daca te place.Dar fii subtila, gen, spune-i sa te insoteasca undeva ca nu vrei sa mergi singura, sau baga ceva, sa vezi daca te ajuta. Daca te ajuta, e super.Succes!winking