| Coconut a întrebat:

Buna!happy Am si eu o intrebare: popularitatea e chiar asa de importanta in zilele noastre? adica e ceva genul: nu sta cu cutare ca devii un ratat. daca mie imi place sa stau cu persoana respectiva, de ce trebuie oamenii sa se amestece in treburile mele. sunt prietenii mei pe care ii aleg eu, si chiar daca restul oamenilor ii conidera ratati, mie imi place sa imi petrec timpul cu ei. ar trebui sa imi pese ce zic altii? mai fac o precizare: siasa toti au o parere proasta despre mine din cauza unei certioh go on. ce ziceti?:-s. stiu ca nu ar trebui sa imi pese de ei, dar imi e foarte greu sa trec peste asta. va rog mult sa ma ajutati!:*

P. S.: dau funda si vot, dar va rog sa raspundeti si dupa ce dau funda, din dorinta de a ajuta pe cineva. cine stie, poate o sa va dau alta data funda!happy

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

eu cred ca oamenii tot spun atatea lucruri din lipsa de ocupatie oh go on
nu-ti pasa de ei, deoarece, este posibil ca persoanele "populare" cu care iti zic ei sa stai este chiar mai rea decit cea cu care tu vrei sa stai
daca tu consideri ca persoana aceea (care toti spun ca e o ratata) este potrivita sa fie prietena ta, atucni asa sa fie, sa nu-ti pese de parerile celorlaltiwinking
"rudele ti le da Dumnezeu, dar prietenii tii alegi tu"

1 răspuns:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Depinde si de tine. Daca pui la suflet tot ce iti spun altii si vrei sa ai o imagine buna printre strini sau oameni carora nu le pasa cu adevarat de tine atunci renunta la prietenii tai, care sunt niste ratati oricum si stai "cu cei la moda", care te vor ajuta cand o sa iti fie mai greu. Dar te vei simti mai bine fiind singur, fara prieteni care sa te sustina in ceea ce iti place sa fi si nu in ceea ce cred ca lti ca trebuie sa fii? happy