| Iubibila01 a întrebat:

am si eu o MARE problema! Aseara am descoperit ca am paduchi. (sunt o fata foarte curata care are grija mare de ea). Mama a mers la faramcie si mi-a luat cele necesare pentru indepartatre. Marea mea problema este ca acum 3 zile a dormit o prietena cu mine, acum 2 zile am fost la o alta prietena acasa si am stat cu ea in pat la un film, si ieri a fost iubitul meu la mine. Oare cu ei ce sa fac? probabil i-am infectat si as vrea sa le spun din timp, sa nu apuce sa se inmulteasca paduchii in capul lor. Dar imi este foarte rusine. ce sa fac?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Clar ca de la unul din ei ai luat paduchi, trateaza-te si evita sa mai stai pe langa ei[pentru a nu lua din nou]sau pur si simplu le spui adevarul cu toata rusinea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să mai ocoleşti întâlnirile cu ei, cel puţin până îţi trece mica problemă. Şi nu trebuie să îţi fie ruşine, multe fete curate au avut parte de asemenea probleme.

| Carmen100 a răspuns:

Sa nu iti fie rusine. Daca esti curata inseamna ca si tu ai luat de la altcineva, cum au patit si ei. Mai bine zi'le de acum ca sa nu se trezeasca plini si sa dea si ei la altcinevawinking

| Satango a răspuns:

Bună!

Mai bine nu le spui nimic. Işi vor da seama că au păduchi şi se vor trata ei. Măcar nu-şi va da seama că sunt de la tine. Cine ştie. poate o să spună la cineva. Şi şti cum e. lumea e rea chiar dacă îi crezi prietenii tăi.
Baftă!

| Tedddyy a răspuns (pentru Satango):

Poate sunt de la ei păduchii de unde poţi să şti...

| Satango a răspuns (pentru Tedddyy):

Lol. Deci dacă sunt oameni curaţi, îşi dau repede seama că au paduchi. Dacă nu, înseamnă că sunt obişnuiţi.

| nekmario a răspuns:

Lasa-i sa descopere singuri si vor scpa la fel ca tine altfel se vor rade de tine

| xPiitiicaOx a răspuns:

Daca esti fata, ia fiecare suvita in parte si datio cu ulei de masline, apoi cam dupa 30 min, piaptanate cu un piaptan des, tot asa, luand fiecare suvita in parte, dupa ce ai terminat tot parul, spalate pe par. 100% va merge. Iar in cazul prietenilor tai. eu as zice sa le spui, stiu ca e cam jenant, dar nu are de ce sa iti fie rusine. Sper ca te-am ajutat. FUNdA?

| Tedddyy a răspuns:

Eu zic să le spui, nu trebuie să îţi fie ruşine, păduchii se înmulţesc repede aşa ca spune-le altfel nu o să mai scape de ei.