Întrebare recomandată | anonima01 a întrebat:

Am si eu o mica dilema, am tema la cursul de actorie sa-mi aleg un animal, sa-i studiez comportamentul si la ora sa il imit astfel incat ceilalti sa-si dea seama la ce animal ma refer. Problema e ca nu am nicio idee plus ca a zis sa nu venim cu caini si pisici, deci ce animale imi recomandati? Sa fie cat de cat usoare ca sa imi iasa ceva. rolling on the floor

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Poti sa imiti un lenes, un cangur, un varan, un diavol tasmanian, o maimuta (desi nu vei fi singura cu ideea asta).

| ALGator a răspuns:

Poate o cioara sau corb ar fi nostime. As alege un animal care e la indemina de observat. Un animal care se misca tacticos, obsesive, automate, care sa aiba ticuri sa ai ce imita.
Daca ai vreun animal pe care il simpatizezi, e un avantaj.

| TiberiuPopovici a răspuns:

Papagal, hipopotam, varan si maimuta sunt cateva exemple de animale foarte ofertante pentru acest exercitiu. L-am facut si eu la Facultatea de Teatru si l-am si predat - este foarte distractiv! De asemenea, iti recomand sa intri pe www.metamorfic.ro ca sa afli despre Cursurile Metamorfic care pot veni in completarea activitatii tale de pana acum.