| Raluca02 a întrebat:

Am si eu o mica problema si nu stiu tocmai cum sa procedez. Am inceput sa vorbesccu un baiat de ceva vreme,si imi face placere sa vorbesc cu el fiindca am ce,e tipul de om cu care poti vorbi despre orice si stie,iar el crede ca eu il plac [mi-am dat seama din reactiile prietenilor lui ] si nu e asa, pur si simplu imi place sa vorbesc cu el ca am ce... Voi cum ati proceda, ce ia-ti spune? Va rog ajutati-ma! :* si va multumesc anticipat.!

6 răspunsuri:
| euuuy a răspuns:

Pai in locul tau cred ca nu as mai incepe eu discutiile cu el. As astepta sa inceapa baiatul discutia si daca nu incepe asta e.

| bulineneserioasedecicolata a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat dar eu uite cum am procedat : 1. nu incepeam eu conversatia.il lasam pe el sa o faca. 2.am "rarit" conversatile cu el adica nu ii raspundeam tot timpul
3. Vorbeam cu nepasare cateodata big grin Succeswinking!

| Raluca02 explică (pentru bulineneserioasedecicolata):

SI te-a ajutat? ce a urmat dupa?

| bulineneserioasedecicolata a răspuns (pentru Raluca02):

A functionat si si el si-a dat seama ca nu il plac si si prietenii lui.
daca nu functioneaza ce ti-am spus prima data... inventeaza un baiat si spune ca iti place de el (de exemplu mihai) sau orice nume vrei!

| Raluca02 explică (pentru bulineneserioasedecicolata):

Ideea e ca nu vreau sa ma distantiez de el, fiindca vorbesc ce cu altcineva n-as putea...doar vreau sa stiu cum pot sa ii dau de inteles faptul ca nu-l plac, doar apreciez faptul ca pot vorbi orice chestii cu el

| bulineneserioasedecicolata a răspuns (pentru Raluca02):

Pai spune ca iti place de altcineva.