| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema..Am un prieten si parintii nu sunt de acord cu el...Azi le-am spus ca ne-am impacat si nu vor sa auda, si prietenul meu mi-a spus sa hotaras eu ce o sa facem mai departe daca ramanem sa-i nu impreuna... Sfaturi?

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai e cam clar din punctul meu de vedere ce ar trebui sa alegi.
Prietenul tau te-a intrebat ce vrei mai departe, deci cat timp a facut asta probabil nu ii prea pasa de tine.
Si sa nu uitam ca totusi parintii te-au crescut de mica deci in ei ar trebui sa ai o mai mare incredere.

| TotulAÎnceputPe28 a răspuns (pentru OldSoul):

Pai da dar noi am avut o relatie de vreo 2 ani cu certuri si impacari si chiar tin la el

| adina2345 a răspuns (pentru OldSoul):

Sunt de acord cu tine. Probabil te va parasi respectivul si dupa ce o sa faci?

| OldSoul a răspuns (pentru TotulAÎnceputPe28):

Certuri si impacari, pai nu stiu, e alegerea ta, chiar ai vrea sa ramai alaturi de el mereu, si sa fie tot certuri si impacari constante?
Plus ca dupa doi ani de relatie, deja totul e o rutina, iar daca nu mai e ceva sa mentina scanteia aprinsa va veti plictisi unul de celalalt si tot ce va, va mai tine impreuna va fi trecutul, si rutina, dar daca apare o a3-a persoana totul se va schimba brusc.

| TotulAÎnceputPe28 a răspuns (pentru OldSoul):

Da, ai dreptate intr-un fel...

| Sfatuitoarea01 a răspuns (pentru OldSoul):

Ce imi plac raspunsurile tale laughing)

| OldSoul a răspuns (pentru Sfatuitoarea01):

Eh, incerc si eu pe cat posibil sa spun adevarul gol, golutz