| Andrada009 a întrebat:

As vrea sa-mi raspunda parintii la aceasta intrebare, va rog mult. Daca fata dumneavoastra ar vrea sa fie impreuna cu fostul ei prieten care a ranit o in trecut dar ea inca tine la el si vrea sa fie cu el..ati fii de acord? Spun asta pentru ca parintii mei nu sunt de acord cu fostul meu prieten, nici nu vor sa auda de el. Help!

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Doar tu simti asta, daca si el ar simti-o in tot timpul relatiei, nu te-ar face sa suferi. Vorbeste cu parintii tai si spune-le sa te lase sa mai incerci o data sa fii cu el. Daca suferi, gresesti, stii cel putin ca o sa ai ce invata din asta.

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu poti sa impui propiei inimi ce sa faca darami-te copilului! Dar, as putea sugera parerea mea, as sfatui-o sa fie mai precauta si in plus i-as spune sa stie sa ierte dar sa nu isi lase sufletul calcat in picioare! Din orice esec in iubire sa invete ceva!

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Parintii stiu ce e mai bine pentru tine,crede-ma,chiar daca acum nu le dai dreptate,o sa le dai cand o sa vezi ca relatia cu fostul tau nu a fost asa cum te asteptai. Daca ai suferit in trecut,ce te face sa crezi ca nu vei suferi si acum? Va fi aceeasi poveste,vei suferi iar,si asta pentru ca nu vrei sa treci mai departe. Tu crezi ca doar el te poate face fericita? Fericita te pot face si altii,altii care chiar te merita,care nu te fac sa suferi. Crede-ma ca am trecut si eu prin asta,m-am certat cu toata familia pentru un baiat care ma distrugea,dar care ma facea fericita,pana cand m-am saturat sa sufar si m-am despartit de el. Acum le dau dreptate alor mei,si regret ca nu i-am ascultat, dar asta e, am invatat ceva din aceasta greseala. Si o sa iti dai si tu seama, nu acum, iti trebuie timp si vointa sa vezi ca nu are rost sa mai fii cu el.

| Andrada009 explică (pentru Djlsghtnquuw):

Dar ma doare numai gandul ca nu pot sa mai fiu cu el mai ales ca acum am inceput sa vorbim iar si ma simt atat de bine cand vorbesc cu el, chiar il iubesc si il vreau langa mine mereu. Nu pot si nici nu vreau sa il las, e ceva atat de puternic intre noi, simt asta. Am incercat de un an sa ma detasez de el timp in care am mai vorbit printre picaturi..si nu pot, nu pot.

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru Andrada009):

Doar tu simti asta, daca si el ar simti-o in tot timpul relatiei, nu te-ar face sa suferi. Vorbeste cu parintii tai si spune-le sa te lase sa mai incerci o data sa fii cu el. Daca suferi, gresesti, stii cel putin ca o sa ai ce invata din asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va profita de tine toata viata, te va rani si te va face sa suferi pur si simplu din placere, te va insela, te va injosi si va profita de ceia ce numesti tu dragoste.

| AnneღU a răspuns:

Daca ti-a facut rau o data ce te face sa crezi ca asta nu se poate repeta? Asta e incapatanarea ta... Tu nu vrei sa iti intelegi parintii. Esti copilul lor, normal ca vor cei mai bun pentru tine. Daca stai bine sa te gandesti cred ca au un motiv destul de intemeiat pentru care nu vor sa te mai vada cu el. Dar pana la urma e alegerea ta, e viitorul tau in joc. :*

| CorNNeL a răspuns:

Parinti sunt dificili din faptul ca vor asa de tare sa ne protejeze, incat nu realizeaza ca te poate rani propriul tau parinte. Din opinia mea parinti cand vine vorba de fata/baiat sai lase sasi poarte singuri de grija ca ei nu vor fi mereu cu tine, trebuie sa te lase sa te descurci. Succes!

| Andrada009 explică (pentru CorNNeL):

Nu inteleg faptul ca el ma face fericita chiar daca mi a facut si rau in trecut. Multumesc mult sper sa pot sa reusesc sa fac ceva

| CorNNeL a răspuns (pentru Andrada009):

Cu multa placere.

| Assy99 a răspuns:

Din perspectiva lor, ar fi un mare NU, dar el te-a ranit in trecut, nu prea ar merita inca o sansa. Dar daca tu il iubesti, incearca sa ii convingi pe ai tai sa ii dea o a doua sansa.

| Andrada009 explică (pentru Assy99):

O sa incerc si sper sa si reusesc. Multumesc!