| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg in clasa de care imi place, dar ii place si celei mai bune prietene ale mele de el sad. Ea il place din clasa a 5-a(am aflat saptamana asta) si eu il plac de vreo 3 saptamani.Problema e ca lunea aceasta nu ne-am mai vorbit din cauza ca ne place de acelasi baiat, dar ne-au impacat doua prietene happy. Si acum nu o sa ne mai certam pentru ca suntem cele mai bune prietene si nu ne poate desparti un baiat. Din cate vad eu, lui ii place de mine happy si colega mea vede asta. Mie imi este rusine sa-i zic ca il plac si sa-l intreb daca simte ceva despre mine sad. Dar, i-am zis ca daca ma va intreba daca sa fim impreuna, o sa-i zic NU.Nu vreau ca prietena mea sa se simta rau ca o sa fiu cu el. Vreau sa fie fericita.Am mai vorbit pe mess de el si eu incerc sa-i apropii, ea sa ma apropiu de el.Ca de exemplu cand mergem in excursie sa stam noi 3 (el, ea si eu) si dupa aia ea sa plece si sa ne lase singuri si eu vreau ca ea sa stea cu baiatul acela.Nu stiu ce sa fac! Sa-i zic colegului meu ca-mi place de el si daca simte ceva despre mine sau sa nu-i zic nimic doar ca sa fie prietena mea fericita? Sau dati-mi orice sfaturi stiti voi, pentru ca nu stiu ce sa fac sad

1 răspuns:
| want2bMajestic a răspuns:

Iti dai seama ca el trebuie sa afle? adica... vrei sa iti ascunzi sentimentele? pe bune acum, poate el te place pe tinesmug