| addapaupsiktau a întrebat:

as vrea sa imi fac si eu un blog. cum? detalii cat mai amanuntite :!happy

Răspuns Câştigător
| LLTCATpRoduction a răspuns:

Ai mai multe variante.depinde daca te pricepi.sunt programe pentru asa ceva sau site-uri la care iti faci blog online.ex.www.cabanova.com sau google blogspot www.blogratuit.ro www.blogspot.com/ www.blogger.com/start?hl=ro
blogul.net/
www.bloging.ro/
sunt foarte multe site-uri de acest gen, eu nu pot sa le enumar pe toate ca trebuie' sa stau pana la Craciun.sunt si programe dar e mai greu...NOTEPAD,WORD, www.wix.com incearca unul din astea.e greu oricum...1) html
2) css
3) javascript
4) DOM / DHTML
5) PHP
6) DBMS (MySql)
7) "Tehnologii" XML
8)?
9) fun!

Ia fiecare dintre cele 9 puncte la rand si acorda fiecaruia 1-10 luni de studiu (depinde de capacitatea ta, cifrele sunt aproximative). Cand vei fi ajuns la 9 te vei numi web developer :-)

PS: Toate resursele se gasesc pe web daca nu te rezumi doar la romana. A folosi doar romana este modul gresit de a aborda lucrurile. Incearca sa inveti direct in engleza, in primele 2 luni vei fi derutat dar apoi iti va merge struna.

LE: Era sa uit, invata in primul rand despre platforma pe care urmeaza sa o "programezi": internetul si in special web-ul: http, cgi, modelul client-server, protocoluri, RFC si tot ce gasesti in legatura cu aceste cuvinte cheie.

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

@Bitsuuu
misto copy paste laughing

| Fillaide a răspuns:

Https://www.google.com/......NewAccount
Intra pe adresa de mai sus si completeaza toate casutele.

| Anonima007 a răspuns:

Scriee' pe google cumm sa faci un blog si iti da pasi in manunte.SImpluu` nu?laughing