| Katespunemadroghezcuorbit a întrebat:

As vrea si eu cat mai multe detalii despre STILUL skate(sk8). Imi place foarte mult si il consider cel mai ok. Voi ce parere aveti. Vreau Detalii despre acest stil.Primul raspuns cat mai explicit.

Răspuns Câştigător
| Kolp a răspuns:

Au un stil aparte de a se imbraca, si ii recunoastem mai ales dupa incaltaminte.
Incaltamintea lor este specifica, avand talpa plata, care este necesara pentru un bun control, o limba umflata care protejeaza piciorul si sirete late si colorate.
Incaltamintea aceasta a ajuns sa fie la moda printre adolescenti deoarece este comoda si au aspect spectaculos.
Pe skateri ii deosebim si dupa imbracaminte. Pe cap au o sapca sau caciula facute de o firma ce face haine si echipamente pentru skate, poarta un hanorac sau tricou (in functie de anotimp sau starea vremii), niste pantaloni largi, drepti sau stil pana. Hainele si skateboardurile si le procura numai de la skate-shopuri. Dupa imbracaminte poti spune ca o parte sunt urban iar cealala sport. Skaterii pot fi confundati usor cu persoanele care se imbraca cu haine largi (hip-hoperi). Skaterilor le place sa poarte haine de firma, care sunt implicit haine de calitate, la fel cum e si skateboardul lor. Ei se imbraca cu haine de firma precum Spitfire, Emerica, Dc, Cliche, Independent, Es, Etnies, firmele de incaltaminte pe care le prefera sunt Globe, Vans, Fallen, Aeon, Adio, Vox, Lakai. De asemenea skateboardul lor este facut din bucati (placa, roti, axe, rulmenti) ce provin de la firme specializate ca Ricta, Seven-Ply, Element, Bearing, Tensor sau Destructo. Daca n-au auzit de aceste firme inseamna ca acele persoane nu prea le au cu skate-ul. De obicei o firma fabrica si haine, si incaltaminte dar si echipamente pentru skateboard.
Skaterii au anumite preferinte muzicale. Ei asculta in special hip-hop, dar nu hip-hop comercial ci underground. Mai prefera si rock-ul, in special punk-ul, si muzica electronica.

Pff ma dor mainilelaughing...pai cam atat stiu eu despre skateri frate.

Tine minte: inima alege nu mintea:Xbig grinwinking