| AlinaBarbi09 a întrebat:

Buna astazi am fost in drum spre magazin(magazinul fiind foarte aproape de mine) sa cumpar cinci paini pentru mama, iar in drumul meu grupul de fete de pe strada mea(fete foarte fitoase. dintre care in grup se aflau si doi baieti mai mari)am trecut pe langa ei iar baietii m-au amenintat si s-au luat de mine au spus asa sa nu mai trec pe langa ei ca eu sunt un nimeni si nu stiu cum s-a facut dar mi-au furat doua paini si mi-au dat cu ele in cap (nu radeti ca eu am plans)dupa le-au aruncat pe jos. am crezut ca fetele ma vor ajuta. dar nu. bun cand am ajuns acasa eram cu trei paini iar mama nervoasa a inceput sa ma certe si i-am explicat si a spus ca sunt doar minciuni ca eu de fapt am fost sa cumpar pentru mine si tatal meu va veni la ora 11 seara acasa.si mi-a spus mama ca pedeapsa mi-o va stabilii el.nu vreau iar sa fiu batuta.va rog ajutati-masad nu mai suport toate imi merg prost.toata stima ALINA

Răspuns Câştigător
| Valisha18 a răspuns:

Spune-le ca oricum cele 5 paini erau si pentru tine, mama ta ti-ar fi dat si tie deci nu aveai de ce sa cumperi doar pentru tine, in plus, unde le pune-i sau cum aveai timp sa le mananci asa repede daca magazinul este aproape si te-ai intors intr-un timp rezonabil, nu?

3 răspunsuri:
| Saya555 a răspuns:

:O.auzi
eu iti zic sa o convingi pe maicata ca nu e minciuna ca doar ai venit plangand acasa si daca mai vezi vre un dobitoc din asta eu zic sai ocolesti cat se poate de bine si stai cateva zile in casa de la incidentu asta si daca vezi din departare golani, ocolestei nu trece pe langa ei ai grijahappy

| HappySadness a răspuns:

Nu trebuia sa te certe doar pentru niste paini. Mana la urma nu e o paguba asa mare, dar probabil te-a certat pentru ca a crezut ca ti-ai cumparat tu altceva... vezi daca mai ai bonul de casa ca sa-i arati cate paini ai luat. Daca nu mergi cu mama/tatal tau la magazin si vanzatoarea ii va confirma. Sau daca ii mai vezi pe baietii aia arata-i-i mamei tale si va sti ce sa faca. Succes!winking

| Brigi_5231 a răspuns:

Ce prosti :o.
Nu`i lua in seama. Fac asta doar pentru ca sunt invidiosi pentru ceva =]]]].