| AnaMaria1453 a întrebat:

Astazi faceam niste dansuri la scoala si aveam o pereche de botine cu toc de vreo 8 cm in picioare. O colega de-a mea mi-a spus sa stau cu genunchii mai drept ca nu da bine. Adica eu cand am tocuri stau cu genunchii cam in fata. daca ii tin drepti nu ma simt bine. vreun sfat? adica ce o sa fac cand o sa ma imbrac in rochie cu pantofi mai inalti cu toc. nu stiu sa merg cu tocurile.pur si simplu le tarai pe jos. ajutor funda big grin

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand cati ani ai? Eu zic ca o fata ar trebui sa incerce sa mearga cu cu tocuri de pe la vreo 15-16 ani.Nu de alta, dar, daca o faci de la o varsta mai frageda, risti sa iti deformezi mersul.Si inca ceva, tocurile de obicei nu sunt pentru dansat.Nu ai vazut ca si mamele noastre etc la nunti, botezuri etc, de obicei, isi iau la ele ceva cu talpa joasa de schimb, asta pentru dans.Cand dansezi, este normal sa te incomodeze tocurile, mai ales daca au si 8 cm, nu sunt chiar foarte mici.Deci eu zic sa urmezi sfatul prietenei tale si sa iti iei mai bine niste balerini sau daca vrei neaparat tocuri, ia-ti niste pantofi dar care sa aiba tocul mai mic. Daca tu dansezi cu tocuri de 8 cm si nu esti sigura ca poti merge cu astfel de tocuri, risti sa te incurci cand dansezi si se pierde toata munca si tot efortul pe care l-ati depus. Sper ca te-am ajutat si nu iti fa griji pentru mersul cu tocuri, vine de la sine.Nimeni nu se naste invatat, si nu este neaparat obligatoriu ca o fata sa aiba pantofi cu toc, asta doar daca ea vrea.Bye!happy

| Liviu a răspuns (pentru LifeIsColour):

Eu ma gandeam la vreo luxatie de gleznalaughingsau vreun picior/mana rupt/a laughing tu te gandeai sa nu strice petrecerea?

| LifeIsColour a răspuns (pentru Liviu):

In fine, ambele variante intra in discutie.Nu conteaza ce credem eu,tu etc conteaza ce spun fetele alaturi de care danseaza,si crede-ma,din moment ce ea a spus ca acea colega i-a spus sa nu mai poate tocuri din cauza ca arata foarte urat,inseamna ca pe colega respectiva o intereseaza sa nu strice dansul,nu sanatatea ei. Daca o interesa sanatatea ei,i-ar fi spus sa nu mai poarte tocuri fiindca i se pot intampla diferite "accidente",cum ar fi sa isi luxeze glezna, sa se impiedice si sa se loveasca rau etc.Dar sincer, tu nu ai altceva mai bun de facut decat sa comentezi la fiecare raspuns pe care il dau? Fiecare spune ce gandeste, daca te deranjeaza, nu-mi mai citi raspunsurile.Nu esti obligat sa o faci.happy

| Liviu a răspuns (pentru LifeIsColour):

Ehm, vad ca te-a deranjat foarte tare ca am comentat, de ce oare au pus astia functia acolo, nu ca sa comenteze lumea?
in fine, cum spui tu kiss

| LifeIsColour a răspuns (pentru Liviu):

Da,ai dreptul sa comentezi, dar nu fara rost, nu te supara dar comentariile tale au fost putin rautacioase[sau cel putin, asta e parerea mea].

| Liviu a răspuns (pentru LifeIsColour):

Fiecare are o parere, rea, buna.
Eu judec lumea, ma astept sa fiu judecat, so. e parerea ta, nu o pot schimba o voi accepta big grin deh, nu toata lumea e perfecta, in fond de am fi toti perfecti... laughing nu stiu unde s-ar ajunge.

| LifeIsColour a răspuns (pentru Liviu):

Nici nu am zis ca sunt perfecta, sau ca ar trebui sa fim toti perfecti, eu doar ti-am spus sa faci comentarii atunci cand intr-adevar este nevoie. Sper ca nu te-ai suparathappy

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Ce virstă ai? Mult succes.