| KyroAlex a întrebat:

Cand eram mai mica parintii mei mi-au spus ca am ochii negri.Am ramas fixata pe aceasta idee. Vreau sa stiu care este diferenta intre ochii negri si care este diferenta intre ochii caprui.Pare putin aiurea sa nu stii ce culoare au ochii tai, dar chiar nu imi pot da seama.Cum ar trebui sa fac ca sa aflu ce culoare au ochii mei?

4 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Oamenii cu ochii complet negri, au anumite probleme cu vederea (cel puțin așa știu eu).
Uită-te atent în oglindă, când ai ochii odihniți.
În orice caz, dacă ai o vedere perfectă, este imposibil să ai ochi negri. Cel mai probabil ai ochi de un căprui foarte închis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiti in oglinda... dac nu-ti dai seama pune o poza cu tine aici si-ti spun

| Carmen100 a răspuns:

Pai culoarea e diferita. Ochii negri au culoarea neagra si ochii caprui au culoarea maro.
Ochi negri - http://fs67.trilulilu.ro/imgs/cherrysilvy/ochi-negri_242a1304014e57.jpg
Ochi caprui - http://4.bp.blogspot.com/......prui1.jpeg
Acuma, na, poate asa ti'a ramas tie intiparit in minte, ca ai ochii negri, chiar daca nu e asa;))

| PaintedGalaxy a răspuns:

Te uiti in oglinda si pui o lumina medie in fata ochiului sau sub acesta.