| BruNnEtTe a întrebat:

care credeti voi ca sunt defectele adolescentilor... cele mai multe raspunsuri

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, in primul rand dezvoltarea asta, care duce la acele secretii ale glandelor, si din cauza carora apare acneea. La baieti mai e aiurea de asemenea si felul in care li se schimba vocea, si cat de "Frumos ciripesc" in perioada asta de transormare.

| AnutzaBM a răspuns:

Defectele adolescentilor ar putea fi: limbajul vulgar, lipsa de respect fata de cei din jur si fata de propia familie, tot ce vezi ai impresia ca ar trebui sa iti cumpere parintii, daca nu! atunci sunt ce-i mai rai parinti si te comporti urat, vrei sa faci doar ce vrei tu, pretinzand ca nu mai esti un copil ( sti vb aia cand iti convine spui ca esti "mica", cand nu spui ca esti "mare" =>tipic adolescentilor). Cand esti adolescent, trebuie sa ai grija ca sunt multe anturaje rele si nu sti peste cine dai, trebuie sa iti alegi cu atentie prietenii, pentru ca acestia te pot schimba radical, in cazul nostru cum ar fi sa iti apara tot mai multe defecte de adolescenta. Acuma depinde de fiecare persoana in parte si bineinteles de caracterul fiecaruia.