| euu03 a întrebat:

Buna happy. Care dintre voi cunoaste mai multe detalii despre " Fusion Models "? A avut careva de a face cu aceasta agentie? Este seriosa sau? Intreb pentru ca mi-au propus sa inchei cu contract cu agentia lor in ceea ce priveste activitati de sampling, hostess etc. Nu vreau sa imi iau teapa, cum am patit cu alte agentii fantoma. Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este teapa.Am patit eu acest lucru in Eforie Nord! Nu aveti incredere in ei

119 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te duci caci o sa stoarca de bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the flooro mare pacaleala. eu sunt din pitesti si sincer am crezut ca e ceva serios, dar nu. vor doar sa-ti ia banii. vorbesc foarte frumos dupa care spun ca inscrierile se fac repede ca nu cumva sa te razgandesti. te amagesc ca vei fi mare vedeta. cand vor doar bani. cica iti fac un mare book dar pozele sunt de ****. si intr-adevar am luat teapa. iti cer din ce in ce mai multi banii si nu apari nicaieri, nu ai nicio prezentare. eu abia am skpat de ei...si va zic sincer FERITI-VA de firma asta! am citit restul commurilor si va asigur ca cele de bine sunt chiar de la angajate. NU PLATITI SA FITI INSELATI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa pe fata. Pune-le mai multe intrebari si fii sigura pe tine ca or sa se balbaie maxim...si la sf o sa iti rada in fata "nu aveti ce sa ne faceti" asat e raspunsul lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai oameni buni. nu va mai agitati atata.ca pozele apar intre 30-60 zile si eu nu cred ca a-ti sunat sa incercati sa vb civilizat cu ei si nu v-au raspuns.eu am sunat si s-a rezolvat...si app. vedeti ca s-au afisat pozele Eforie Nord 2010 si nu mai interpretati voi GRESIt daca nu incercati si nu stiti despre ce e vorba...
va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o mare teapa cu aceasta agentie mereu isi schimba numele! intrati pe google si dati florin vaides si vedeti ce scrie acolo ca abuza sexual modelele si angajatele agentiei lui ...nu mai credeti ca orice zboara se mananca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca nici nu mie bagat pozele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o mare teapa.Sunt din Suceava si am luat teapa de la ei, eram la mare in Eforie Nord si am mai dat si vreo 400 lei + 60 lei inscrierea si am tot asteptat sa ma contacteze si brrrrr...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este teapa e adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc vbiti urat la adresa lor daca nu ati fost chemati? si eu am fost sceptica si nu am crezut! si cand mi'au propus contractul ala am zis ca nu e adevarat... dar acum, la 2 luni dupa incheierea contractului, am avut o prezentare de moda, o activitate ca hostess platite amandoua si cu transport asigurat. si am participat si la 2 castinguri la agentie dar nu am fost aleasa la acelea, deci din 4 preselectii 2 le'am trecut. comentati aiurea uneori, nu va suparati. nu cred ca e bine sa invinuim o agentie ca nu ati avut voi activitati ca ati facut scandaluri pe acolo. pana l urma e un risc, o sansa pe care daca vrei ti'o acorzi fara regrete indiferent de urmari, nu? sunteti disperati dupa activitati dar cum se face ca multi au participat si voi cei cu commurile urate nu? aveti ceva cu cei de acolo si ceva cu cei care au fost la activitati. parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

saptamana viitoare fusion models organizeaza o serie de evenimente la redeschiderea clubului zion din pitesti. e pacat ca toti analfabetii care nu stiu sa lege 2 cuvinte pot sa-si dea cu parerea fara macar sa stie despre ce este vorba. exista si oameni care nu participa la evenimente deoarece cand sunt contactati nu rasp la tel sau nu doresc sa participe.nu e vina agentiei...in ultimele 2 saptamani in pitesti fusion models a organizat 3 casting-uri.cateva fete au intrat intr-o prezentare de vestimentatie in mall trivale.etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevarat este o mare teapa aceasta firma! ba first face models, ba the first face models, ba fusion models acelasi menager general florin vaides care promoveaza fetele care mai intai trebuie sa treaca prin patul lui! mai rau le hartuieste sexual, din cate am inteles el are si o fetita si sotia lui l-a lasat pentru o directoare carmen lazar nebuna cu dunga rosie in buletin. avut o sotie extraordinara din cate am auzit pacat ca nu a stiut sa o aprecieze! sa ii fie rusine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am presimtit din prima ca e mare teapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar aceasta fata de ce s-a trezit acum dupa n ani sa vb despre firma tatalui copilului ei? cat a stat cu el 3 ani nu a stiut cu c se ocupa el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, ma numesc Mihaela si chiar azi am fost oprita de un reprezentant ''Fusion Models''. In sfarsit am achitat suma de 60. 00 ron fiind de acord pentru sedintele foto amato timp de un an, desfasurandu-se o data pe luna. Astepam sa se termine mai repede conversatia pentru ca se plictisise micuta de 2 ani, dar mi s-a spus sa astep sa vorbesc cu sefa respectiva, iar aceasta imi spune daca vreau sa achit 100 euro pentu sedinte foto profesionism daca nu sa raman la foto amator si ca am pirdut o mare sansa. Binenteles ca am refuzat categoric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am platit asta vara 60 de lei pentru o poza cu copilul meu si vad ca nici nu apare pe site! deci...nu prea sunt seriosi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numele meu este irina si intr-adevar agentia asta e o mare pacaleala. dupa principiul clasic si avand un baietel f.frumusel de mana am fost si noi pacaliti in luna august a acestui an in eforie nord cu 60leisi ne mai propuneau un catalog profesional facut de ei cu mult mai multi bani dar am refuzat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au inceput cursurile in pitesti actrita mariana tanasescu.+ o serie de evenimente in club zion...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati avut drptate sincer, dar se poate sa nu minta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe forumul asta scriu toti analfabetii care habar n-au pe ce lume traiesc.rad de ma prapadesc cand citesc c comentarii dau astia pe aici.sunt cel putin 15 evenimente care s-au desfasurat pana in prezent in pitesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joi ora 18. 00 casting in club zion.formarea unei echipe de 10 fete pentru prezentari de vestimentatie...activitate fusion models...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marti ora 24. 00 prezentare modele fusion in club zion...va asteptam pe cei carcotasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vineri 05. 06 casting pentru miss world university fete cu inaltime peste 1, 72 in club zion pitesti.va asteptam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vineri 12. 11. 2010 casting fete cu inaltime peste 1, 72, selectia pentru Romania a concursului interntional de frumusete miss queen of the world 2010.va asteptam in club zion...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato! Este cea mai mare teapa din lume, prostitutie pe fata cu nenorocitul asta de Florin Vaides cap de bou! Am fost o proasta ca am semnat contractul cu escrocul asta, si tarziu am verificat internet-ul. Nenorocitul asta s-a dat si la mine, libidinosul, nu se uita ca arata ca un porc. Parintii si o avocata m-au sfatuit sa ne unim si sa-i face plangeri si la Politie si la Garda Financiara si la Protectia consumatorilor, pentru ca escrocheaza lumea. Voi cum ati scapat de contract cu nenorocitul asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o alta escrocherie marca First Face, Fusion Models sau Florin Vaides. Am fost sambata impreuna cu 3 prietene in clubul Zion si nu s-a organizat nicio selectie, ci au fost prezentate 2 fete care nu au nimic in comun cu Miss-urile, anuntand ca vor organiza si sambata viitoare in colaborare cu o Agentie IMA, o alta selectie cu un concurs de Queeen! Am sunat la IMA la Bucuresti ca sa vad daca se organizeaza inainte o selectie si ne-au spus ca nu nimic in comun cu Agentia Fusion care este total neprofesionista, si ca fetele s-au retras fiindca nu au incredere in ei. Asa ca nu are rost sa ma mai duc fiindca pe ei ii intereseaza doar banii de pe cataloage.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc mai multe despre aceasta firma de modeling. acum o saptamana am fost si eu. mi se pare ceva serios. eu una doresc sa merg inainte. haide si tu este serios. papa :* love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. sunt niste tepari. am platit eu in iunie 2010 60 lei pentru un contract d 1 an de zile si m-au asigurat ca va aparea poza pe site si ca vor fi si niste sedinte foto. nu am ramas decat cu plata ca in rest... nici site-ul nu functioneaza deci teapa. SUNT TEPARI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... iar daca incerci sa le trimiti mail iti vine raspuns automat ca nu exista acea adresa de mail tepari ordinari chiar acum am vrut sa le trimit un mail sa i ntreb de ce nu am pozele pe site si teapaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Chiar nu le vine nimeni de hac!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o agentie de ne incredere. Mai intai te abureste si apoi te lasa si fara bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.doar vrajeala, am lucrat pentru ei si.blah? blah? nu mai credeti tot ce se spune.sunt niste?, mai ales cei de la pitesti.