| euu03 a întrebat:

Buna happy. Care dintre voi cunoaste mai multe detalii despre " Fusion Models "? A avut careva de a face cu aceasta agentie? Este seriosa sau? Intreb pentru ca mi-au propus sa inchei cu contract cu agentia lor in ceea ce priveste activitati de sampling, hostess etc. Nu vreau sa imi iau teapa, cum am patit cu alte agentii fantoma. Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este teapa.Am patit eu acest lucru in Eforie Nord! Nu aveti incredere in ei

119 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ca sai raspund lui elly, asta stim despre fusion models ca sunt mincinosi. A zis cineva o alta parere... nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pentru. domnisoara care spune ca nu-i nici o teapa de ce zice ca a dat doar 60 de lei si i-a facut pozele, daca eu am dat 60 de lei numai inscrierea ei cum i-a facut doar cu 60 de lei pozele? Se vede ca minte. Si pozele o sa-ti apara la sfantul asteapta ca si eu astept din luna August.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o agentie de tot rahatul, sa nu aveti incredere in ei, am luat teapa si eu in Eforie Nord

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si ce ai facut pana la urma? Cum ai scapat de ei? Le-ai dat toti banii? Sau te-ai judecat cu ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vedeti! Am avut dubii despre aceacsta agentie! Am vrut sa reziliez contractul! Sa mentionez ca nu am facut nici o poza deci nu mi-au oferit nnimic! Mi-au spus ca pentru a rezilia contractul trebuie sa dau 200 de euro! Trebuie sa-i taram prin tribunale! V-as ruga sa ma contactati la Id maria.luana07.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maria.luana07=cel mai mare pictor si poet pe care l-a avut judetul arges in ultimii 10000 de ani.si cel mai bogat... v-au murit laudatorii domnul meu ca google-ul nu prea va cunoaste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost luata de pe strada si m-au aburit despre cum voi ajunge model celebru si alte prostii. Problema e ca am semnat contractul si am platit la inceput cand m-au luat de pe strada 600 ron si acum la incheierea contractului 100 ron. Ce pot sa fac acum?
imi vreau banii inapoi sau cel putin vreau sa stiu ce sa fac ca macar sa nu mai platesc in continuare. ajutati-ma va rog, m-am speriat foarte tare vazand aceste comentarii si vrea sa stiu ce sa fac in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am platit intreaga suma mai exact 198 euro, tocmai pentru a nu avea probleme, desi mi-am dat seama ca este teapa si tot am primit somatie de plata. A mai primit cineva somatie, desi a platit intreaga suma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandelut- 300 ron a costat albumul sau le-ai dat doar 300 lei? Nu ti-au trimis somatie cum ca te dau in judecata daca nu le dai toti banii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mare porcarie.Astazi am fost acolo cu prietena mea care a platit cei 60 de lei si o prima rata de 100 de lei.Maine nu voi mai merge cu ea ci cu 'ei' si nu am de gand sa plec de acolo pana nu recuperez banii si contractul ramas la ei.Nu vor da pe nimeni in judecata dar asta nu inseamna ca ar trebui sa ii lasati sa plece cu banii pe care deja i-au luat de la voi.Si puteti contesta contractul daca ati facut albumul ala:unele din pozele de pe site-ul lor nu sunt nici macar focalizate asa ca iese din calcul mediul profesional de care vorbesc in acel contract.Sau le puteti spune ca ati considerat ca si-au pierdut credibilitatea dupa ce ati citit diferitele articole de pe internet.Si nu e vorba doar de comentariile astea ci de articolele aparute in diferite ziare... Orice judecator se va gandi de doua ori inainte de a le acorda o sentinta favorabila iar daca chestia asta va aparea si in media (mai mult decat acum) sunt sigur ca totul se va intoarce in favoarea voastra; nimeni nu este cu adevarat obiectiv.Pentru cei de acolo care citesc:e vorba despre agentia din Pitesti.Ati venit sa furati dintr-un oras plin de hoti.Mare greseala...Maine vom discuta altfel decat astazi.Sa ma asteptati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numesc Irina am 17 ani iar eu impreuna cu mama mea am luat teapa, am fost acostate de pe strada spunand ca arat perfect si ca ar fi pacat sa nu ma inscriu la agentia lor, am platit o taxa de inscriere de 60 lei, iar dupa am mers la "directoare" unde am incheiat contractul dand o prima taxa de 200 lei, in sfarsit am fost chemata sa fac pozele pentru album, in sfarsit este o mare teapa nu te inscrie ca o faci degeaba pup si inca ceva imi pare rau ca au picat atatia oameni in plasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca si eu mi am luat teapa chiar azi :::::::::::::crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna elly si eu am fost printre cei care au patit asta, mai bine renunta pentru ca este oribil sa iti ia bani degeaba, iti sugerez sa nu mai mergi. sau sa inchei contractul cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contractul se face dupa ce platesti inscrierea (60 ron)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o mare pacaleala...am luat si eu teapa asta in pitesti niste nenorociti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu este o pacaleala. eu urmez cursuri ca si multi alti daca nu credeti prezentativa sambata si duminica in club zion din pitesti si o sa vedeti ca nu e tZeapa si chiar se lucreaza eu am terminat cu ei cursurile de actorie si acum incep coregraffie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca urmezi tu cursuri de teatru si coregrafie, dar iti folosesc la ceva? Aceste cursuri sunt doar de forma. Cand semnezi contractul iti promite ca vei avea activitati, si anume reclame, prezentari de moda, etc. Chiar crezi ca diplomele obtinute (presupun ca se dau diplome)in urma acestor cursuri sunt recunoscute undeva? Sa ne spui daca vei avea castig de pe urma acestor cursuri. Curand iti vei da seama ca este teapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi 10 febr ma plimbam cu baietelul meu de aproape 2 ani prin Slatina, cand o d-soara cu cercel in spranceana si o tunsoare f urata, m-a acostat spunandu-mi ca am un baietel f frumos...in fine, am intrat in sediu, alta d-soara de data asta mai draguta si mai aranjata decat prima mi-a spus despre ce este vorba, timp in care il tot dragalea pe fiul meu si-i tot spunea cat e de dulce si frumos, si deh.toate mamele isi vad copii f frumosi si mai ales cand iti mai spune si altcineva, chiar esti mandru, asa ca noroc ca n-am avut bani la mine si ca sotul meu e mai dur, el nefiind acolo si stiind ca trebuie sa ma sfatuiesc cu el intai, ca poate acceptam din prima. Le multumesc din suflet celor care au postat si sincer imi pare rau pentru cei care au luat teapa! Am un prieten ziarist asa ca o sa-l rog sa faca un reportaj despre ei!

| andreeaandreeadeea a răspuns:

Teapa la drumuul mare! laughing Eram vara trecuta la Eforie Nord si cum mergeam spre plaja, printre toate magazinasele acelea si prin multimea de lume, apare o tipa si ii zice lui maicamea ca " vaii ce feta frumoase aveti...blah blah bla ..si sa va inscrieti la noi ca suntem o agentie respectabila si avem contracte cu mari firme din tara si nu numai din tara " ( a dat exemple de firme dar nu mai tin minte, da asa pot si eu zice ca sunt Michael Jackson, da nah..in fine) ..si ne.a pus sa intram acolo la ei.Am urcat niste scari si acolo inauntru mai erau si alti copii care discutau cu niste reprezentanti de ai lor. Ne.am pus pe scaune si ne a intreba ce activitati mai facem, daca ne pasioneaza " to be a model" si mai zicea ea pe acolo ca ne vor suna, ca vom merge la sedinte foto, ca vom aparea pe revistele de haine, ca vom primi cadouri si circa 200E pe sedinta. Si normal, cum sa nu te incante? Dupa care am facut poze.A semnat maicamea acolo niste hartii si ne-a dat un bon fiscal si ni la capsat de pliantul lor. Ne.a urat o zi buna si a zpus ca ne va suna!happy ...am ramas cu oo zi buna ca a trecut un an si nu ne.a mai sunat! Deci :niste mincinosi! TEAPA!

| winston90 a răspuns:

Niciun necunoscut nu iti ofera ceva pe strada, daca nu are de castigat de pe urma asta.
Nicio firma serioasa, de orice fel ar fi ea, nu racoleaza "angajati" de pe strada.
Nicio firma serioasa nu iti cere bani fizic, ca sa te angajeze.
3 "nici"-uri ce trebuie sa le cunosti ca sa nu mai iei tepe din astea in viitor.

| vio_3738 a răspuns:

Am fost la agentie s nu e buna.nu vor decat banii.pe mine vor sa ma dea in judecata. stiti careva cum sa fac sa scap de ei? ajutati-ma s p mine va rog.dk aveti vreun raspuns la ce pot sa fac va rog contactati-ma pe id vio.cool_94

| vio_3738 a răspuns:

Ce sa fac ca sa scap sa nu ma dea in judecata?

| Anonim_6630 a răspuns:

Hello.eu sunt din Pitesti.si eu mi-am luat teapa.si inca sunt multe persoane.cum sa facem.sa ne strangem mai multe persoane? sa mergem sa ne plangem presei sau orice alceva sa facem cu nenorocitii astia care trag tepe o groaza... dau un nr de tel : 0723850634. HAIDE-TI SA NE STRANGEM MAI MULTI SA` LE ARATAM CA NU SUNTEM ASA FRAIERI SA NE PACALEASCA!

| Anonim_6630 a răspuns:

Hello.eu sunt din Pitesti.si eu mi-am luat teapa.si inca sunt multe persoane.cum sa facem.sa ne strangem mai multe persoane? sa mergem sa ne plangem presei sau orice alceva sa facem cu nenorocitii astia care trag tepe o groaza... dau un nr de tel : 0749261184, 0723850634. HAIDE-TI SA NE STRANGEM MAI MULTI SA` LE ARATAM CA NU SUNTEM ASA FRAIERI SA NE PACALEASCA!

| cosmin_1207 a răspuns:

Aceasta agentie de vreo patru ani exista si ia banii la lume fara sa-si onoreze serviciile date pe contract sau pe acel chestionar de prezentare.isi schimba mereu denumirea ba first face models, ba the first face models, etc.cunosc aceasta agentie si este numai prostitutie, ca sa ajungi model trebuie sa ajungi in patul Menagerului General Florin Vaides.Mai cunosc ca acel Florin Vaides are si o fetita cu o fata, ce pot spune de mama fetitei ca este o fata minunata si care l-a iubit (asta spune la toata lumea), iar el si-a batut joc de ea, el avea o relatie cu o directoare de promovare in varsta pentru care si a renuntat la familie.are o fetita minunata si el nu e in stare sa promoveze propriul copil ce sa mai vb de altii...

| hercules a răspuns:

Pentru Elly si toti cei care au cazut in plasa acestor impostori de la asa numita agentie"fusion models" va propun sa facem ceva si sa-i oprim, deoarece nu merita sa scape asa usor tinand cont ca au inselat atata lume, cu atat mai putin sa suportam sa fim si amenintati cu instanta...asa ca haideti sa ne adunam mai multi si sa depunem plangere la OPC, la politie sau macar sa stam de vorba sa vedem ce-i de facut.Las aici un id de mess pentru contact"god_is_justice", impreuna ii putem invinge cu toate sireteniile lor.

| ankutzzza a răspuns:

Sunt niste nenorociti, e teapa., mai nou la mine in rm valcea te hartuiesc pe strada.iti flutura banii in fata de 50 ron sau 100 ron si zice sa te inscrii. a sa te atraga. sunt asa revoltata imi vine sa ma duc la politie.Cum sa faca asa ceva?!

| sandelut a răspuns:

Astazi 16 01 2011 am fost oprit si eu pe strada (in Slatina)impreuna cu copii, m-au luat mai mult fortat in agentia lor din Slatina si mau aburit 5 minute dupa care au cerut 60 lei inscrierea. Le-am zis ca vin a doua zi ca sa scap de ei. am as acasa, am intrat pe net si am aflat ca sunt aceiasi de acum doi ani adica first face models pentru care am platit 300 lei si pozele fetitei nu au aparut nicaieri. aveti mare grija, este aceeasi firma care a dat teapa acum doi ani in Slatina.

| isbla a răspuns:

Buna, eu ma numesc iuliana, la fel s-a intamplat si in cazul fetitei mele de 4 aniam dat cei 60 ron si 50 euro pentru ca am semnat contractul.in cele 5 minute de abureala a fost vorba de 100 de poze, asa ni s-a spus ca va fi asa numitul "album". astazi am primit faimosul album cu 15 poze. vreau sa va spun ca in vacanta am facut ff multe poze cu aparatul nostru, un Nikon achizitionat la oferta cu 250 ron dar au iesit super.am acos o parte din ele ba chiar le-am si marit in format A4 si arata super bine,cu mult,ai bine decat cele din album care numai facute de un profesionist nu par a fi,destul de neclare,incetosate,nimic de care poti fi multumit, am vb astazi cu o alta mamica, aceeasi problema avea si ea

| Anonim0071 a răspuns:

Eu am mai patit acest lucru si in Eforie Nord acum cativa ani.Dar in 2014 mergeam cu bunica mea pe strada cand o doamna ne.a spus ca este o agentie de modeling in Slatina(orasul nostru).Noi am fost sa vedem daca este serioasa.Acolo o domnisoara ne.a spus de taxa de 60 de ron.L.am sunat pe tatal meu si initial a spus ca nu, deoarece am mai luat teapa in Eforie Nord.Cum a auzit acest lucru a spus:"Da, dar noi chiar suntem o agentie serioasa!".
A doua zi la scoala i.am povestit aceasta intamplare unei colege, iar ea mi.a raspuns ca e programata la o sedinta foto saptamana viitoare.
Au trecut 2 saptamani si am intrebat.o cum a fost la sedinta foto!
Ea a raspuns:"Cand am ajuns acolo nu mai era nici urma de om!".
Judecati singuri daca este teapa sau nu!