| euu03 a întrebat:

Buna happy. Care dintre voi cunoaste mai multe detalii despre " Fusion Models "? A avut careva de a face cu aceasta agentie? Este seriosa sau? Intreb pentru ca mi-au propus sa inchei cu contract cu agentia lor in ceea ce priveste activitati de sampling, hostess etc. Nu vreau sa imi iau teapa, cum am patit cu alte agentii fantoma. Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este teapa.Am patit eu acest lucru in Eforie Nord! Nu aveti incredere in ei

119 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Andre_2169 a răspuns:

Teapalaughing. Sa-ti povestesc prima data agentia se numea first face models. Ok deci ma plimbam cu mama in Eforie Nord cand vine unul si imi da o invitatie. Eu ca nu stiu cinelaughing am acceptat. Prima data spunea ca taxa e de vreo' 50 ron sau cam asa ceva. Amplatit-o si mi-a facut 3 poze iar dupa mi-a cerut cateva date si a spus sa revin maine la nu stiu ce ora. Am revenit si ca nesimtitii au spus ca trebuie sa dam 800 Ronlaughing adica 200 eurohappy sau cam asa ceva. Iara ca proasta am acceptat nestiind ca imi vor da teapalaughing. Ok dci insfarstit mau machiat( nici make up-urile nu erau de firma si mau indreptat parul cu placalaughing nu stiu ce rost avea ca eu il aveam indreptat de la hotel) Mi-au facut multe poze si dupa sedinta foto au spus ca ne contacteaza ei si imi vor trimite albumul si imi vor spune cand si unde sa incep cursurile plus ca eu sunt din iasi si ei au spus ca au sediu prin centru si am cautat tot iasul si nu am gasit nici un sediu laughing ok infine. Ne-au mai spus ca albumul va ajunge in 30 de zile maxim 60 si vreau sa spun ca am asteptat toata vara de abia toamna a fost trimisa dar am sunat de multe orilaughing. Ok deci dupa ce am primit albumul trebuiau sa ma contacteze dar nici pana acum nu au facut-o si a trecut de atunci un an si cevarolling on the floor laughing. Deci nu te baza pe ei ca dau tepe!

| costin95 a răspuns:

Si pe mine tot in Eforie Nord m-au "racolat" de pe strada!
Prima oara eram foarte incantat si vroiam nespus de multhappy a platit acea taxa de inscriere pentru amatori de 60 lei mi-a facut vreo 3 poze
si a zis ca se duce la sefa ei si se intoarce in 5 min... Dupa 5 min coboara si imi zice ca am fost ales la Profesionisti si sa urcam sus sa vorbim cu sefa ei. am urcat am vorbit ne-a dat un contrat ne-a spus ca este o taxa de 198 Euro pe AN si ca trebuie sa dam 50 Euro pe moment... Tata cum a fost patit tot cu o agentie de modele a citit acel contract de vreo 10 orilaughing am stat acolo o ora si ceva. mai ca facea spume sefa aia care nu ii dau mai mult de 26 ani. Din fericire pentru noi nu avea destui bani la el trebuia sa scoata de pe cardhee hee si a cautat un bancomat vreo 30 de min. pana la urma cardul lui nu se potrivea cu ceva de la bancomat si a zis ca nu ma m-ai inscrie la profesionisti si ca raman la amatori si daca se dovedeste ca se merita cu timpul ma trece la profesionisti.
Era foarte nervoasa sefa aceea ca a mai pierdut o "teapa". Dupa ce am plecat de acolo eram foarte suparat pe ei dar acum imi dau seama ca am gresithappy va sfatuiesc sa nu incercati la Fusion Models. Cauta-ti pe Google ca se gasesc destule agentii serioase daca tot vreti sa urmati aceasta cale!

| piticul2atomic a răspuns:

Nu este pacaleala.Fratele meu a fost selectat in eforie nord, acum a platit toate cursurile, si in curand va prinde un contract. Iar cei care nu stiu despre ce e vorba, sa taca, nu sa scrie aiurea, cand nu au ce face. E de incredere.

| euu03 explică:

Am vazut ca au un site... mi-au zis ca trebuie sa imi perceapa o taxa de 60 de ron pentru ca asa face orice agentie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E teapa! feriti-va! prima data va cer 60 ron apoi 800 ron aka 200E, pana la urma cine stie ce mai cer pe ma-sa si pe ta-so. eu, recunosc, am luat teapa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta agentie e oarecum reala numai ca managerul acestei firme e Florin Vaides care a hartuit sexual un model. atentie mare la cei care va propun, intotdeauna sa mai mergeti cu cineva la interviuri de genul, sedinte foto, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e teapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei.este teapa dar eu nu stiu ce a fost in capul meu si am semnat nenorocitu ala de contract le.am spus ca nu mai vreau sa continui am facut cerere de reziliere si acum ma ameninta ca daca nu ma duc la sedinta foto ma dau in judecata. ce sa fac?crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o mare teapa, eu mi-am luat-o, asta e. Nici macar nu au un site, te racoleaza de pe strada te pun sa platesti o taxa de inscriere de 60 ron, dupa care iti spun ca trebuie sa mai platesti 200 euro imediat pentru un de book care e oribil. Fereste-te de astfel de hoti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit un telefon de la Florin Vaides care imi promitea un job la Eforie cu minim 16 milione, acest Florin Vaides am gasit pe net ca este la Fusion Models si iar am mai citit ca respectiva firma da tepe si ca s-ar fi numit FirstFaceModels. Aveti grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elly, eu cred ca aceasta agentie e neserioasa.sunt din pitesti si am observat pe strada ca acestia impart pliante si amagesc fetele grasute, uratele.si mie miau propus asta dar nu am incredere.ai mare grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am platit 60 ron, dar daca mai cer nu le mai dau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este in regula...am un contract de 2 an cu ei si sunt foarte multumita, am facut cursuri am avut cateva prezentari platite.merita incerrcat este o sansa pentru fiecare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am dat si eu cei 60 ron in eforie nord si intr-o luna mi-au spus ei ca ar fi trebuit sa apara poza pe siteul lor. ia ghiciti? nema si au trecut 2 luni laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am platit 60 de ron pentru copil dar nu a aparut nici o poza pe site am luat si eu teapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca este neserioasa pentru ca:
*la acostare mi-au spus ca singura cheltuiala este timpul
*la interviul cu o d-ra draguta si amabila in complimente la adresa aspectului si inteligentei baiatului meu de 13 ani, m-au tapat de 60 lei nereturnabili(am semnat o hartie pusa rapid sub nasul subsemnatei ametite de ce vedeta mare o sa ajunga baiatul prin "fusionii astia plini de amabilitati -gratis". Deci, am semnat, am dat banutii si apoi i-a facut 3 poze de 0. 20 bani(fara nici o grija de cum iese respectiva foto facuta de o "agentie de profesionisti". Astept si acum, dupa 2 saptamani, sa vad poza pe site-ul lor de agentie de modele de mare cuvant?
*ca pacaleala sa le mearga bine, dupa poze, domnisoara a iesit din incaperea unde eram apoi a intrat si mi-a spus ca baiatul meu a intrat in categoria avansati sau profesionisti si ca trebuie sa discut cu o d-ra directoare care era sa ma pacaleasca cu un contract scris de ei si semnat de mine repede repejor in valoare de 200 E
*am obtinut o amanare pana a doua zi cand ar fi urmat sa achit o prima rata de 100 lei. Si asa am scapat. Cand esti in mana lor oricat de lucid ai fi te fac pentru ca au "tehnica" pusa la punct.
Elly daca nu te-au prins deja... fugi de fusion models!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o mare teapa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este teapa... ei incaseaza suma de 60 ron dupa care iti spun ca intr-o luna maxim apare poza p siteul lor.asta nu se intampla.si daca incercati sa sunati la numerele acelea nu raspunde nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, am fost si eu acostata de un individ in timp ce ma plimbam cu fetita mea de 1 an jumatate prin bazar in eforie sud care mi-a dat o carte de vizita FUSION MODELS spunandu-mi ca am un copil superb etc si m-a invitat intr-o cladire alaturata sa o vada si colega lui de la antena 1 cica pe fetita mea. Am urcat impreuna cu sotul si fetita iar acolo ne-a preluat o individa care a inceput sa ne abureasca cum ca avem un copil minunat si ca ar dori sa fie imagine firme lor etc. Apoi dupa 5 min de abureli ne-a cerut suma de 60 de lei pentru inscriere cica. Atunci ne-am dat seama ca e teapa si am refuzat am spus ca nu avem bani la noi si ca vom reveni noi la sediul central care cica era in bucuresti dupa ce ne mai gandim. Individa nu vroia sa renunte si tot insista ca o sa fie prea tarziu ca daca nu acceptam acum ratam sansa si ca nu e nimic daca nu avem toata suma macar jumate sa platim adica sa stoarca macar ceva de la noi. mare teapa. noi am plecat imediat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D c oare toate rasp sunt anonime? pentru cei care vb urat despre aceasta agentie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate prin eforie nord...nici nu stiu in c statiune au fost cazati acesti oameni.hi hi hi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost acostata pe strada de un tip impreuna cu mama mea care a fost f entuziasmata nea condus la o cladire din spate de la leonardo pitesti. dupa ce nea aburit vreo 5 min nea nea cerut o taxa de inscriere de 60 de lei cica pe un intreg an de zile, apoi am vb cu directoarea blonda care ne-a facut un contract si dupa alte abureli nea mai pus sa platim 200 de euro.am platit 300 de lei, si urma sa mai dam saptamana asta 500 de lei, am cercetat si am aflat ca ar da teapa, mau sunat dar n-am mai raspuns nestiind ce sa facem, si ca au mai avut si alte nume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fusion models e o mare teapa e fosta agentie first face models care tepuieste oamenii de 4 ani incoace. au tepuit in craiova slatina baia mare eforie nord bucuresti etc. T e iau de pe strada te pacalesc si iti iau banii. comentariile de bine pe care le vedeti pe forum sunt ale angajatilor first face. nimeni nu a ajuns vedeta prin agentia lor. ganditiva ca ei inseala zilnec 20 de persoane si le iau cate 60 de ron si mai prind si 3 4 fraieri care fac contract la ei. incaseaza cam 30 de mil pe zi si in tara lumea moare de foame. nu mai puneti botul la vrajeala asta. ganditi logic cum pot ei sa bage in reclame 1000 de persoane? desteptativa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o mare tzeapaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai ce face cu banii si vrei sa-i dai pe apa sambetei du-te la ei. toti sunt niste mincinosi. eu am dat 60 roni pentru fiul meu si nici macar nu apare poza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, ma numesc mirela si in aceasta vara am fost la mare impreuna cu fetita mea, mai exact la eforie nord aici am fost acostati pe strada de un individ care ne-a bagat intr-o cladire alaturata am urcat niste scari si acolo era o domnisoara care era ff impresionata de aspectul fiicei mele in varsta de 5 ani! m-au aburit asa cum o fac cu toti, m-au pus sa semnez un contract si sa dau suma de 60 ron! nu am facut nimic din toate astea, deaorece stiam de aceasta firma care da tepe si din orasul din care veneam.cand am intrebat domnisoara respectiva sa-mi dea macar un exemplu de copil sau adult faimos care cu agentia lor s-a ridicat s-a fastacit, iar cand am intrebat de seful lor nu mai vorbesc mi s-a spus ca nici ei nu-l cunoaste! teapa dragii mei nu dati banii informativa ca altfel platiti sa fiti inselati!