| DedeeAndreea a întrebat:

Ce se intampla daca inghiti mai multe fire de par de pisica? Sau daca le inhalezi? Scuze de categorie big grin

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Daca inghiti nu se intampla nimic. Va fi eliminat la baie.

Daca iti intra in nas sunt sanse foarte mici sa ajunga in plamani si sa faca probleme. Cand iti intra ceva in nas(mai ales fire de par) incepi sa stranuti necontrolat pana iese.

| DedeeAndreea explică (pentru Andruşcă):

Iti multumesc! Raspunsul tau m-a ajutat foarte mult! Meriti FUNDA.

8 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Inhalarea sau inghitirea parului de animal poate duce la formarea unui chist hidatic pe ficat sau pe plamani ( in cazul inhalarii ), care numai dupa o interventie chirurgicala grea se poate scoate.

| DedeeAndreea explică:

Am o pisicuta pe care o cheama Kitty.Sincer,de fiecare data cand vine la mine si incepe sa miaune, nu ma pot abtine sa nu o mangai.Dar, cred ca de acum incolo o sa am mai multa grija.Mersi pentru raspunsurile voastre, si mai astept si altele.

| DedeeAndreea explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre! As vrea sa va dau tuturor funda, dar nu pot.Si trebuie sa o dau cuiva.Va multumesc anticipat.

| PaulTheBoneBreaker a răspuns:

Poate fi cum zice evenso, sau pot fi eliminate normal (stii tu, prin fecale).

| aniri2000 a răspuns:

Buna! Mama este medic si din ce mi-a spus stiu ca inhalarea parului de pisica poate duce la rinita alergica sau la diferite boli intestinale. Daca mai vrei informatii raspunde la raspunsul meu.Ok.Pa.

| mary2032 a răspuns:

Firul de par al pisicii este un pericol doar daca ajunge in plamani... Daca-l inghiti, va fi eliminat...

| Browneyez a răspuns:

Depinde cat de multe...te poti imbolnavi.cel mai bine..nu mai tine animalele aproape de tine!