| Siminitzki_Danna_1996 a întrebat:

cum as putea sa fac niste schimbari in caracterul meu? Simt nevoia de a deveni o persoana mai buna. Chestii de genul ca ma schimb cu timpul sau nu te poti schimba, va rog nu-mi ziceti, dati-mi niste sfaturi utile care v-au ajutat si pe voi, funda;*

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Iubește-te pe tine și că tot a trântit-o și Biblia, iubește-i și pe ăia de lângă tine.

Mai bună decât dragostea/iubirea, nu există nimic pe planeta asta săracă din punct de vedere afectiv.

Citește. Trăiește. În funcție de ce experiențe ai, cam persoana aia ești. Așa se spune. Acum, rămâne să ai ochii deschiși, capul în nori, picioarele bine înfipte în pământ și să nu uiți să visezi.

Investește în ceea ce iubești (oameni, cărți, muzică, pictură, artă, animale, natură) și vei deveni un om mult mai bun.

Ai spus bine și singurică mai sus, că te schimbi cu timpul. Rămâne ca el (timpul) să și treacă și să te convingi de asta. S-ar putea să rămâi uimită. Oamenii într-adevăr (mai sunt și de ăștia) mai spun și că nu se pot schimba. Resping ideea, pentru că nu o consider ca fiind adevărată. Mai păstrezi niște trăsături, dar în mare, toată lumea se schimbă, de la cel mai mic, la cel mai mare. Viața e într-o permanentă schimbare și cu toții facem parte din ea.

Ce îți dorești să faci, începe să faci, dar nu răni în jur. Știi că e proverbul ăla „ce ție nu îți place, altuia nu-i face". Cam asta ar, fi pe scurt : )

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, imi pari o persoana in general vesela, sociabila si care chiar are prieteni, si ca de asemenea, reusesti sa te integrezi usor in cam orice grup.

Cel putin asa cred eu, dupa ce am studiat un pic profilul tau de FB, ce anume nu-ti place la caracterul tau?

Vrei sa fii mai dura?