| DeadAngel a întrebat:

cum pot scapa de cosuri?
spuneti-mi ceva care pentru voi a functionat poate si o masca sau orice care a dat rezultate va rog.happymultumesc cele mai multe imi apar in zona buzelor si barbiei si pe frunte

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ești la perioada de pubertate nu prea ai ce face, au loc modificări hormonale în organism și de aici tot tăvălugul.
Una peste alta nici nu trebuie să aștepți să treacă din senin, poți aplica o mască pe bază de acid salicilic, tinctură de propolis, tonic antiseptic, baton special pentru uscarea coșurilor, etc.
Pa, pa.

| Anddreee a răspuns:

Pai eu ca sa scap am fost la un salon, la o cosmeticiana. la dermatolog daca te duci se uita oleaca la tine iti tranteste niste chestii pe reteta sa iei de la farmacie care da la toate lumea care vine la el si te-a "rezolvat". dar nu. si deci am fost la un salon unde mi-a facut extractie (adica scotea cosurile) si ma dadea cu diferite creme si ma punea la un aparat numit Bioptron care face sa nu ramana semne pe fata de la extractie.si am mers mai multe zile la rand timp de cateva saptamani sau o luna nu mai stiu sigurthinking si s`a vazut o imbunatatire. bine ca nu trece asa cum bati din palme. nici mie inca nu mi-a trecut, inca trebuie sa merg in continuare. Deocamdata nu este o crema minune sau solutie. eu am folosit Zynerit (cel despre care zice raspunsul anterior), dar m`a ajutat doar la inceput, ca pe urma fata s`a obisnuit cu solutia si nu isi mai facea deloc efectu si imi usca fata. acum cred ca depinde si de organism.

| Catafu a răspuns:

Eu m-am dat o saptamana in fiecare seara cu o frunza de aloe fera pe fata si dupa o saptamana mi'au mai trecut.dar oricum s-a vazut diferenta de la inceput.te sfatuiesc sa folosesti frunzele de aloe vera

| ߪÐÐKÿÐ a răspuns:

Ziner si masca din miere de albinatongue eu mi-am pus de 6 ori pe luna pe fata miere de albina si am tinuto cam o ora. La mine a merstongue.
Bafta.

| OanaVlad a răspuns:

Cauta la farmacie Zinerit. Are efect. Este o solutie cu care te dai pe locurile cu cosuri. Bafta!

| DeadAngel explică (pentru OanaVlad):

Si cam cat costa? are efecte de durata?

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Mergi la dermatolog pentru ca singura solutie de a scapa de acnee este un tratament cu antibiotic.Cremele si alte geluri sunt o solutie doar de moment.Atentie, acneea trebuie tratata cu antibiotic deoarece este provocata de o infectie in sange (dar nu in toate cazurile )Tocmai de aceea trebuie sa te vada un dermatolog. bafta

| cristinapelihaci a răspuns:

Said! eu zic ca in fiecare dimineata sa te clatesti pe fata cu apa si sapun! si... o sa vezi u dupa aia!happy; D