| Bairam_Stefy_1989 a întrebat:

De ce un baiat se inroseste la fata cand vede o femei frumoasa? Multumesc

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu ma inverzesc cand vad fete frumoase, prind viata apoi ma sting cand i vad tariful din anunt

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru acelasi motiv pentru care toti ne inrosim cand ne este rusine de ceva, cineva, sau ne emotionam.
Este o reactie perfect normala, intalnita la toti oamenii, nu doar la baietii care se uita la o fata frumoasa,
reactia se obtine si cand se uita la o fata urata sau la cineva cu handicap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca e idiot.Valabil si la fete))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prapadit timid. Daca e norocos ii trece cu timpul.

| munteanuionvictor a răspuns:

Mi s-a întâmplat și mie.

| Bairam_Stefy_1989 explică (pentru munteanuionvictor):

De ce pentru ca ti.a placut persoana respectiva.care a foat motivul. multumesc

| Kiki20098 a răspuns:

Nu în toate cazurile.
Sau poate pentru că băieții de obicei sunt mai timizi în prezenta unei fete si se rușinează. Nu stiu dacă exista explicație laughing)

| vlad_9687 a răspuns:

Din punct de vedere biologic sangele circula mai repede si produce o cantitate de caldura mai mare, asa ca in obraji cum ratia de activitate este mai mare se produce aceasta "inrosire", totodata apare si transpiratia cu inrosirea pentru a reduce temperatura zonei.