| lavinia052 a întrebat:

Buna. De ceva timp, destul de mult as spune simt ca mintea mea nu este conectata cu corpul meu. Ma simt asa nu stiu dezorientata, confuza si simt anxietate din nimic,pur si simplu apare in fata mea un om si parca mintea mea il vede ca pe o amenintare si mi se intampla si cand sunt singura uneori sa ma simt asa dezorientata, cad pe ganduri, si pe abolut nimic deoarece am mintea numb, ceva gen e goala gen. Nu prea inteleg ce am,dar ma simt de parca am miscatile si tot robotic si nu inteleg ce am, si in familie le am. Ce este aceasta chesti? Si sa mai mentionez ca si cand eram mica aveam ceva in genul,dar parca nu stiu nu era asa grav si macar aveam o cauza gen cand trebuia sa vorbesc cu necunoscuti, dar acum si cu oamenii apropiati, nu stiu ce sa mai cred.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Consumi ceva pastile sau droguri?

| lavinia052 explică (pentru Violleta2022):

Niciodata nu m-am atins de asa ceva, tocmai de asta sunt si speriata ca nu am un motiv sa fiu asa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru lavinia052):

Inscrie-te la un sport si incepi sa-l practici zilnic sau cat de des poti, fiindca asta ajuta enorm sa iesi din starea in care esti.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cauta pe net derealizare si depersonalizare si vezi daca te regasesti la simptome

| lavinia052 explică (pentru Furnicuta000):

Da, demult fac asta si ma regasesc, daca stii mai multe despre acest subiect putem vorbi mai multe pe privat?

| Sistemulxxl a răspuns:

Cred ca incepi sa inebunesti.

| FindMyName a răspuns:

Încearcă sa mergi la un psiholog, sa ii vorbești despre asta și probabil te va putea ajuta.