| Cleorinaa a întrebat:

Buna.Deci am aflat de la varu unui baiat ca el ma place si i-am scris dupa un timp fiindca varu lui spunea ca lui ii e rusine si asteapta mesaj de la mine.Asa ca am intrebat daca e adevarat ca ma place si a spus "eu nu te plac" si nu si nu si ca varu lui minte.Iar varu lui spune ca el minte.Si salveaza toata conversatia noastra.Ei il plac dar nu stiu de fapt ce simte el.Pe cine sa cred?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte rau ai facut!
fata nu scrie prima niciodata, nu se arata disperata, ca-i respinsa imediat si ajunge bataia de joc a baiatului.
Cum, ai fost respinsa direct d ebaiatul ala si tu inca te intrebi pe cine sa crezi?
Mai fetita, cupleaza crierasul si intelege odata, ca "NU te plac" chiar inseamna ca nu te place!

| dullcat a răspuns:

Imi pare rau, suna ca si cum cei doi isi bat joc de tine. Ignora-i, asa e cel mai bine.Am avut si eu o intamplare asemanatoare in primul an de liceu, doar ca, spre deosebire de tine, nu imi pasa deloc.