| Dariaxxx1234 a întrebat:

Buna
Deci sa incepem cu inceputul
In clasa a saptea mi-a iesit media 8.06 mai mica cu putin decat in a sasea
Iar anul acesta sunt a opta
Si la inceputul anului am luat cam niste note mici la mate mai exact 2 de 3 si un 4 iar la geografie un 4
La restul materilor am note destul de mari
Dar anul trecut in vacanta de vara cand a vazut maica mea cat mi-a iesit media mi-a luat telefonul si nu mai mi l a dat timp de doua luni in vacanta de vara
Si ea este coafeza si o face pe profa de istorie la par
La istorie am luat 7 in test si eu zic ca e ok ca in rest majoritatea au luat mai mica de 7
Si azi mi-a spus maica mea ca o sa Ii trimita profa de istorie toate notele mele iar eu nu stiu ce sa fac
Oare iar o sa imi ia telefonul?
Sau ma cearta? Ca e destul de grav
Va rog ajuta ti ma cu niste sfaturi!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca nu-ti ia nimic, cu note de 3 si 4, categoric nu.
In plus, media generala 8, este o medi slaba, pentru un copil care are detaote dar nu pune mana sa invete de puturos.
Daca tu nu te straduiesti sa aduci note bune, sunt convinsa ca nici parintii nu se straduiesc sa-ti dea premii nemeritate.
De dumenzue faci taoat ziua, daca nu inveti?

| Cdcecdce a răspuns:

Sfatul meu este sa incerci mai mult ...sa exersezi pentru ca nu o faci pentru note sau ce-i din jur, o faci pentru tine, sa iti imbunatatesti cunostintele care iti vor folosi mai tarziu, daca nu te starui acum, mai pe urma ca fi deja prea tarziu. Sfatul meu este sa mai exersezi din cand in cand si o sa vezi ca o sa fie o schimbare majora. Succes

| Pufinatorul a răspuns:

In primul rand ar trebui să înveți sau macar sa te străduiești de un 7 la matematica așa nu va mai zice nimic mama ta și îți promit că nu îți va mai lua telefonul