| Marinela177 a întrebat:

Buna
Deci,una dintre cele mai bune prietene ale mele are o relatie de o saptamana si cateva zile cu un cunoscut de-al meu. faza e ca baiatu'e cam smecher ..si ea a facut-o cu el dupa doar o saptamana de relatie.e constienta ca s-a grabit,dar acum nu mai poate schimba lucrurile. cert e ca zilele trecute,a mintit-o ca se duce la tara, si ca nu poate ramane in oras sa se vada cu ea..la fel cum a facut si iubitul meu..in fine,seara pe la zece,el, Costi s-a intalnit cu sora ei mai mare pe drum..si el era cu alta fata.sora Virginiai a sunat-o imediat si i a zis ca l-a vazut cu alta ..si imediat dupa ce sora-sa a inchis,el a sunat-o si i a zis ca e in oras,si ca nu a plecat la tara,logic, si-a dat seama ca o sa afle si ea de la sora-sa.Si azi i-a zis ca vrea o pauza, ca simte el ca e ceva ciudat la ea..eu una pretext mai jalnic nu am auzit! I-a zis ca vrea sa ia o pauza.i-a cerut parola de la facebook,si ea i-a dat-o,si cand i-a zis sa i-o dea si el,el i-a raspuns simplu"nu".El a intrat si a sters poza de pe fb-ul ei fara ca ea sa-si dea seama, fara sa ii spuna nimic..si a observat acum cateva ore.ce poate sa faca in situatia asta? e dezamagita de ea, si are motive intemeiate pentru care sa fie asa.Ce sfat i-as putea da?

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Poti sa incerci sa o consolezi, sa ii explici ca el nu o merita. Spune-i ca cu timpul o sa gaseasca pe cineva care sa o merite cu adevarat si cu care sa fie fericita. Parola de pe facebook sa o schimbe sa nu o aiba el. Nu prea ai ce sfat sa ii dai ca sigur sufera acum, cel mai bine ii sa incerci sa fii langa ea prin toate, sa ascultii, si sa fii acolo, ea nu poate sa faca nimic numa sa il ignore si sa inteleaga ca nu ii bun pentru ea. Oameni mai fac greseli dar trebuie sa invete din ele, el ii cel care a mintit si a manipulato, ea trebuie sa incerce sa fie tare de acum incolo si sa numai pice asa usor in situatii de genul asta. Nu poti face nimic mai mult, doar fii acolo pentru ea, sper sa te ajutewinking.

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Costi vine de la Costică, nu? Interesant nume.
Prietena ta este o ușuratică dacă se culcă cu toți după doar o săptămână de când s-au combinat. Iar, Costică al ei este un bădăran.
Spune-i prietenei tale că trebuie să îi dea viteză lui Costică deoarece umblă din floare în floare, să nu spun altcumva mai porcos.

| Marinela177 explică (pentru FemeiaPisică):

Nu cred ca am mentionat ca a facut asta cu toti, a avut si relatie de 3 ani si nu a facut-o, nu o cunosti, nu comenta aiurea, in nestiinta de cauza.

| SkyPilot a răspuns:

Sa isi invete lectia. Fata si-a facut-o cu mintea ei. Sa schimbe parola de pe facebook si sa isi vada de drumul ei. Nu cumva sa il primeasca inapoi, ca se va repeta figura.

| SoranaCs a răspuns:

Aceasta este o lectie de viata. Incearca sa ii fi alaturi in momentele astea, si ea este constienta ca a gresit, si ca sa grabit, dar uneori din greseli invatam. El nu este baiatul potrivit pentru ea. Baiatul potrivit nu ar fi facut asa ceva. Sa ii fi alaturi va insemna foarte mult pentru ea, incearca sa eviti subiectele care ii amintesc de el. Si tine-ti minte, tot ceea ce este mai frumos vine atunci cand nu te astepti.

| wizzkid a răspuns:

laughing ooo. ce baiat prostlaughing scuze!
pai e simplu, o sa se intoarca el! iar tot ce trebuie ea sa faca e sa il ignore! acum a vzt ce fel de persoana e! cat despre ea, tu esti solutia, sora ei sau alt baiat! nu o lasa sa stea in casa, tine-o ocupata mereu, fa in asa fel sa uite ce s-a intamplat!
totul o sa fie bine :*