| f a întrebat:

Buna dimineata! Sunt clasa a 8-a si prima mea optiune este profilul mate-info bilingv engleza la cel mai bun liceu din judet. Media mea pe toti anii este 9, 95, insa mi. e teama ca notele de la evaluari sa imi scada prea mult media de admitere. Asa ca a doua mea optiune este mate-info intensiv engleza la acelasi liceu. Aici am nedumerirea! Mi s-a spus ca aceasta clasa cu profil mate info intensiv engleza se formeaza doar daca exista 30 de elevi ce doresc acest profil. Intrebarea mea este cum stie institutia ca exista 30 de doritori?

1 răspuns:
| Sorinna a răspuns:

Cand se citesc optiunile, in acelasi timp se numara si numarul de doritori pentru repartizarea in aceeasi clasa. La sfarsitul analizei facute de computer, se formeaza clasele.