| JustMeC a întrebat:

Din nou..Am pus o intrebare acum cateva ore, cum sa-i spun celui mai bun prieten ca-l plac [ puteti sa o cititi, va rog.]..Am facut cum am crezut ca este mai bine,am vorbit cu el,si i-am explicat ce simt pentru el.El, in schimb, s-a ridicat de langa mine si a plecat fara sa spuna ceva..nu stiu ce sa fac..credeti ca s-a suparat? ..nici la telefon nu-mi raspunde..Va rog sa nu radeti, poate pentru unii este penibil, dar pentru mine chiar conteaza.Ce ar trebui sa fac? ..Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sophieLY a răspuns:

Nu am sa rad, nu o sa mi se para penibil, nu vad de ce.
Sunt mai multe posibilitati. S-ar putea ca el sa te considere doar prietena lui cea mai buna, si sa nu vrea o relatie cu tine. Pe de alta parte, poate se gandeste ce sa faca, pentru ca e confuz. Sau poate te place si el si se teme ca nu cumva sa iti fi batut joc de el cu chestia aia. Nu prea am experienta, pentru ca da, si mie mi s-a intamplat, dar s-a intamplat foarte repede si spontan, gen: hei, ce se intampla daca te sarut?
Asteapta sa te sune el, pentru ca sigur o va face. Sa nu crezi ca o sa stea ascuns pentru totdeauna. Sau poti trece pe la el, dar lasa-i timp sa se calmeze, sa se gandeasca mai bine la ce are de facut.
Bafta!

4 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Inseamna ca nu te place.
Tu ai facut ce ti-a spus inima.
P.S: Poate nu te cunoaste suficient.
Toate cele bune.

| JustMeC explică (pentru Iubibilăă):

Suntem cei mai buni prieteni de la 4 ani big grin..ma cunoaste mai bine decat mine.

| JustMeC explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.o sa mai astept si altele apoi dau fundita.Da, stiu, are nevoie de timp, il inteleg, dar sunt foarte ingrijorata ca n-o sa mai vorbeasca cu mine.

| AnotherBookworm a răspuns:

Buna! Pai,sunt mai multe posibilitati si poate,cea mai sigura dintre ele ar fi ca l-ai cam luat prin surprindere. Are nevoie de timp sa "digere" tot ce i-ai spus. Posibil sa simta si el acelasi lucru,insa ti-am zis,are nevoie de timp,doar nu te asteptai sa-ti zica "TE IUBESC ",chiar in acel momentlaughing Sau,in cel mai rau caz,el nu simte ceea ce simti tu pentru el. Poate te considera doar ca o cea mai buna prietena.Voi doi fiind si cei mai buni prieteni... Insa eu te-as sfatui asa : Mai lasa-i putin timp, iar cand il vezi spune-i ceva de genu : Imi pare rau daca te-am surprins atunci, dar trebuia sa-ti marturiesc ce simt... Explica-i si ca nu iti doresti sa va stricati prietenia din aceasta cauza. OK, sper sa fi inteles ceva din ce ti-am scris eu pe-aici, chiar daca nu oi fi eu experta in asa cevalaughing Si sa te fi ajutat cumvabig grin Toate cele bune!