| SashaS a întrebat:

Buna dragi prieteni TPU!
Vreau sa va cer un mic sfat pentru viata mea.
Vara aceasta am fost plecata din tara. Cand am venit una dintre cele mai bune prietene a inceput sa ma ignore fara niciun sens. mi se pare ciudat ca nu mai vrea sa vorbim si chestii din astea.
Adica nu i-am facut absolut nimic. Ma mai suna din cand in cand si la scoala zici ca nici nu ne cunoastem. Sta cu dusmancele mele sau cele pe care nu le suport si isi da dume. Cam asta au facut toti apropiatii sa zic asa. Nu stiu de ce.
Parca toata lumea ma ignora. Imi vine sa plang la scoala deoarece nimeni nu ma baga in seama. Ma simt groaznic. ce sa fac?
Vreau sa imi fac alti prieteni dar nu sunt compatibila cu ceilalti.

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Ai rabdare si vei vedea ca se va schimba situatia.Concentreza-te asupra altor copii care au ceva in comun cu tine chiar daca par ca nu sunt compatibili cu tine.Vei vedea ca fosta prietena, daca vede ca nu iti pasa, va incerca sa faca ceva.E o metoda pin care ea vrea sa te faca sa suferi.Dar nu te lasa, fii puternica si vei vedea ca vei reusi.

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pe situl jw.og sectiunea adolescenti e un filmulet despre prietenii. Sper sa iti fie util. Oricum, incearca sa discuti cu ea, de ce se comporta asa.

| SashaS explică (pentru danay72):

Am intrebat-o de ce se comporta asa si a zis ca nu are nimic cu mine, atat.

| SashaS explică (pentru SashaS):

Pe ce site sa intru?

| danay72 a răspuns (pentru SashaS):

Jw.org.Daca vezi ca e asa, nu merita prietenia ta, meriti ceva mai bun.Vei vedea ca poti gasi prieteni adevarati.

| SashaS explică (pentru danay72):

Pacat ca nimeni nu ma baga in seama.

| Ely_Sanda_1996 a răspuns (pentru SashaS):

Draga SashaS ignoro si tu si incepe sa prietenesti cu alti copii ridete cit mai mult cu ei si daca ea va vedea ca te simti bine si fara ea atunci iti va simti lipsa si nu te va mai ignora

| danay72 a răspuns (pentru SashaS):

Ai rabdare si vei vedea ca se va schimba situatia.Concentreza-te asupra altor copii care au ceva in comun cu tine chiar daca par ca nu sunt compatibili cu tine.Vei vedea ca fosta prietena, daca vede ca nu iti pasa, va incerca sa faca ceva.E o metoda pin care ea vrea sa te faca sa suferi.Dar nu te lasa, fii puternica si vei vedea ca vei reusi.

| Ely_Sanda_1996 a răspuns:

Ignoro si tu ca sa nu creada ca esti un nimeni fara ea si incearca sa socializezi mai mult pe viu cu alte persoane