| Dianadaianad a întrebat:

Buna eu ma dau cu placa in fiecare dimineata cand ma duc la scoala.doar sambata nu ma dau duminica ma spal pe cap ma dau cu placa si iarasi luni diminteata si tot asa. Oare este bine? De cate ori imi recomandati sa ma dau cu placa pe saptamana?:d

2 răspunsuri:
| SongElena a răspuns:

Eu tias recomanda s-o iei mai incet pentru ca si o colega de-a mea isi dadea parul cu placa ff des si i s-a ars parul si a trebuit sa se tunda...eu tia ssp ca daca tisa ars si tie parul sa te tunzi si dupaceea sa folosesti placa numai cand ai nevoie nu everydaywinking

| Onyajutatoarea a răspuns:

Buna Diana! Parerea mea este ca nu e bine sa te dai de atatea ori cu placa, deoarece iti arde parul foarte tare.Eu iti recomand sa te dai doar de 2 ori pe saptamana.Asa fac si eu si parul meu nu e ars atat de tare.Si incearca sa aplici niste ceara de par sau altceva pentru par, ca sa fie riscul de ardere a parului redus.
Sper ca te-am ajutat. Funda?>:d<