| @ll3xXx@NdR@ :x a întrebat:

fundha! am o prietena care poarta ochelari. ea este foarte complexata de acest lucru si trebuie sa ii poarte mereu. zice ca baietii nu o baga in seama din cauza asta. dar ea este chiar frumoasa si are un super corp...nu cred ca sar observa numai ochelarii. voi ce parere aveti despre fetele care poarta ochelari... vreau daca se poate raspunsuri si de la fete si de la baieti. dau fundha pentru cel mai realist

Răspuns Câştigător
| FataTPUpunctRo a răspuns:

Crede-ma ca si eu sunt in aceeasi situatia doar ca eu am stabrism crying la ochiul drept si eu trebuie neaparat sa port ochelari pentru ca daca nu port se agraveaza si n'o sa mai vad(doamne fereste) crying si cred ca seman foarte mult cu ea. Adica arat bine la corp... si sunt cat decat frumusica(nu ma laud) dar invato sa-si puna in valoare ce are ea mai de pretwinking adica: imbraco cat mai sexy( dar nici sa nu o faca baieti altfel) de ex: un pantolon scurt +un top, rochitele acelea care se poarta(de marinar) acelea cu pantalon si top legatelaughing, aranjeaza-i parul cum ii sta mai bine de ex : eu mil strang intr-o codita impletita si imi strang betronu in fata(incearca poate sa'i stea extraordinar de bine) sau eu imi mai strang parul intr-un coculet frumos impletit (frumos si simplu) dar sa no machiezi la ochi... deoarece are probleme cu ochi poate sa se agraveze daca o machiezi la ochi(din propia experienta) dar in rest merge un gloss, un luciu de buzelove struck.

Asha cum ti'am mai spuswinking invata sa'si puna in valoare ce are mai depret big grin si asa va trece peste toate necazurilewinking. Ia sa vedeti cum intorc baieti ochi dupa voi(ea)smug

Sper ca ti-am fost de ajutorwinkinglove struck multa bafta si sa imi spui daca a mers:*:*

12 răspunsuri:
| Biia a răspuns:

Daca tu spui ca e frumoasa... poate asa e! Faza cu "nu se uita baietii la mine pentru ca port ochelarii" nu este adevarata! Ii poti da mai multa increderea in ea dovedindu'i asta.iesiti in oras si pun pariu ca cel putin un baiat o sa intoarca capul dupa ea!
Sau.la anumite fete le da mai multa incredere machiajul si imbracamintea. Faceti o tura prin magazine si arata'i niste haine care sa o scoata in evidenta:acum sunt la moda rochitele cu flori, esarfele, animal print'urile.Cat despre machiaji depinde de problema care o are miopie sau hipermetropie.Pentru miopie se potrivesc foarte bine nuantele de roz, verde, albastru si culoarea piersicii, iar pentru hipermetropie verde inchis, mov si maro. Daca e mioapa rimelul verde sau albastru ii va face cu siguranta privirea mai sexy, iar daca este hipermetroapa este de evitat sa se dea cu mascara pe genele de jos.Defapt cel mai important pana la urma este sa viziteze un pshiholog pentru ca ii poate inlatura complexele iar tu sa fii alaturi de ea ca o prietena adevarata!
Succes!kiss

| Stella a răspuns:

Ar putea inlokui ochelari cu lentile costa in jur de 100 leihappy

si poate sasi ia altfel de culoare decat are ea ochiibig grinhappy

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Pardon"invat-o "hee hee

| nuamnuvreau a răspuns:

Fetele cu ochelari sunt superbe atata timp cat stiu sa se puna in valoare. E important sa respecte si criteriile de alegere a ochelarilor dupa problema pe care o are, dar si in functie de forma fetei sale.Are voie sa se si machieze, in noul numar Bravo Girl se dau niste sfaturi pentru machiajul fetelor cu ochelari in functie de boala.Arata-i tu ca ea chiar e frumoasa, spune-i ce parti bune vezi la ea si fa-o sa aiba incredere in ea.Intotdeauna complimentele cresc increderea in sine.Bafta:X

| Dianné a răspuns:

Fetele care poarta ochelari? Ele poarta asa ceva nu pentru ca vor sau le place. Face asta doar pentru sanatatea lor. O face doar de nevoie. Ochii sunt bolnavi, asa ca trebuie tratati happy. Nu trebuie sa isi faca griji in privinta baietilor.Multe fete poarta ochelari, si au prieteni.Asta nu e o rusine.Sa nu se mai complexeze pentru ca nu are de cewinking. Sa aiba incredere in ea si sa se gandeasca numai la sanatatea ei, nu la baietiwinkingO inteleg, ca ar vrea sa isi faca un pr.Doar sa astepte momentu` potrivit ca acesta sa vina.Baietii se pot gasi oriunde, dar sanatatea ei, nuwinking.

Pupici :*

| Mony a răspuns:

Pai acum nu stiu chiar ce cred baietii. da si eu port ochelarii, sunt si eu in acceasi situatie. am auzic ca este la moda sa porti ochelari (da in fine). dar degeaba ca. si daca nai purta ochelari.cu timpul tot o sa ai nevoie de ei;((
da sunt si eu curioasa ce cred baietii despre fetele cu ochelari?

| @ll3xXx@NdR@ :x explică:

Am uitat sa zic:si ea are strabism... poarta ochelari de la un an si 4 luni si eu de la 2 ani... oricum ochii sunt normali sunt 12 ani in care i-am purtat non stop si eu si ea. dar ea e complexata si mi-ati dat niste idei foarte bune sa o scot din starea asta. multumesc pentru raspunsuri.

| Mov10 a răspuns:

Ce conteaza ce zice lumea ochelari sunt la moda ii poarta chiar si cei care nu au nevoie. atata timp cat stie sasi aleaga ochelari dupa forma fetei e bine big grin ps ochelari aceia cu lentile mari sunt in trend

| Casandra a răspuns:

Eu port ochelari si ma doare capu de la baietzi...tot dupe mine sunt ...nu stiu cum sa scap de ei

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Mie sincer imi plac persoanele care poarta ochelari, mi se par mai atragatoate si ies mai usor in evidenta. Si prietenul meu poarta ochelari si chiar imi place cum ii sta cu ei, eu ii vad ca pe un accesoriu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca fetele cu ochelari sunt foarte frumoase, nici nu ar trebui sa se puna problema de un complex, ba din contra sunt foarte interesante.

| Maddie_9389 a răspuns:

Si eu port ochelari. i sunt fff complexata de asta asa ca acum ma chinui sa o conving pe mama sa imi puna lentile de contact...cred ca si prietena ta ar putea incerca lentilele daca nu ii plac ochelarii happy