| 123456789dumitrita a întrebat:

Îmi place la nebunie de colegul meu de clasă. O să vă povestesc ce a fost zilele acestea şi voi sa spuneți parerea. " A venit la el în ospetie prietenul lui cel mai bun. Acum pe 2 ianuarie a fost ziua de nastere a colegii noastra la care am fost eu, el şi prietenul lui. Noi ne-am inteles sa ne ducem impreuna. Aşa cum noi traim în diferite parti a Parisului dar unde ambii ieseam la acelasi tren cu care trebuia sa ne ducem ne-am înțeles sa ne întâlnim acolo. Acolo a fost locul unde prima data m-am cunoscut cu prietenul lui. Dar ei înainte că sa ajunga acolo ei erau partea cealalta, el m-a vazut şi fiincă mai avea puțin până a ajunge mă sunat şi îmi spune "noi acus venim " eu am răspuns "bine " după care luat telefonul de la ureche şi s-a uitat la mine cu un zambet până la urechi. Dupa cum am inteles i-am placut lu prietenul lui. După ai ne-am urcat în tren unde a început să-mi povesteasca ce a patit cât nu ne-am vazut, ce au făcut, cum au petrecut Anul Nou. Când am ajuns ne-am întâlnit cu fata la care era zi de nastere. Ne-am oprit la o cafenea. Ne-am râs, ne-am distrat. Colegul meu a dorit că prietenul lui sa o sarute pe fata ai pe buze dar ea nici de cum nu dorea. Şi el a spus sa ma satire pe mine mai intai dar pe obraz (când a spus obraz i s-a ridicat vocea şi era agitat am înțeles după vocea lui şi cum se comporta). Colega noastra la întrebat "o sa ma chemi la ziua ta de nastere?" La care el a răspuns "Eu o sa dad ziua mea de nastere numai cu baietii". Şi deci noi ne-am pornit acasa şi ne-am urcat în metro. Şi ei ambii mereu ma trageau de la usa ca nimeni sa nu ma loveasca şi mereu îmi spuneau sa ma tin bine că sa nu cad. Aşa cum toata ziua nu am mancat nimic colegul meu mă întreabă " îți este amanca?" Eu am răspuns " puțin" după care el a spus că " lasa că o să vii la ziua mea şi o sa mananci bine " ( e ciudat ceea că colegii noastra i-a spus că o să faca numai cu baietii). Tot drumul mă faceau mereu sa zambesc. " Ce credeti? Îi place de mine?

2 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Cred că da.

| Draghie_Denisa_2002 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai vorbiți, o sa îți dai seama pe parcurs, trebuie doar sa ai răbdare :*