| KingJulien a întrebat:

imi puteti da un sfat cum sa am accent englezesc(american) caci de descurcat ma descurc perfect la limba, cuvinte, scris, citit dar accentul va rog! si fara uitete la filme etc

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

In nici un caz vei reusi acest lucru! Deci limba engleza pe care o invatam nu cuprinde si regionalisme, expresii autohtone asa cum de altfel e si la noi in tara adica sa pui un ardelean sa vorbeasca moldoveneste! Acest accent il capeti dupa ani de convetuire in acea regiune! Iti spun asta din propie experienta deoarece am muncit in Italia 7 ani, si dupa vreo 3 ani lucrand doar in Roma am capatat acel accent...adica sa vorbesc asa cum zic italienii romanace! Asa ca singura sansa sa capeti acel accent e sa te duci sa traiesti acolo! pa.

1 răspuns:
| nesuferit a răspuns:

Fa-ti un grup de prieteni americani, si stai de vorba cu ei pe skype
Nu ai cum sa capeti un accent daca nu stai pentre oamenii care il folosesc thinking