| Tzucu a întrebat:

imi spune si mie careva niste replici bune, pentru cei care ma enerveaza de exemplu daca te fac "proasta, idioata, du-te de aici, ma enervezi, etc" big grin

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

HAI Sugipego! laughing

| draky90 a răspuns (pentru Maya2014):

Geniala asta laughing

| Maya2014 a răspuns (pentru draky90):

laughing

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Zambeste si pleaca mai departe.

Asta e cea mai buna varianta.

Nici nu iti obosesti gura sau mintea.

Dar ei inteleg ce spui tu de fapt :

Esti prea prost ca sa iti mai dau replica.

Daca rostesti cuvintele nu mai are acelasi farmec.

Priveste-i atent, zambeste si apoi treci pe langa ei si nu-i mai baga in seama.

| Annim a răspuns:

big grin big grin laughing ahh si daca nu ar exista astfel de oameni nu ar fi interesant sa traiesti. Cum abordezi o astfel de situatie tine de personalitatea ta. Dar totusi te sfatui sa nu iti pui mintea cu toti dereglatii. Depinde desigur de situatie si de cauza conflictului. Daca ai parte de un conflict nu chiar placut : nu incerca sa ofensezi, sa injuri, sau sa umilesti. Incearca sa cauti la fundul marii adica ce a provocat cearta si la ce ati ajuns tu si dusmanul tau. Cauta greselile lui, da replici logice dar nu absurde de genul : esti un prost blah blah blah. Fiecare incearca sa cistige influenta in dialog incercind prin orice metoda sa te injoseasca. Daca e vorba de un conflict pe internet mai bine nu te implica (va dura la nesfirsit). Daca vine vorba de un dialog aprins tete a tete, nu incerca sa te inovatesti, raspunde cu un ton linistit, nu folosi injuraturi si tine o pozitie defensiva de aparare nu de atac : astfel vinovatul va fi mereu cel din fata ta decit tu. Replici minunate le inventezi tu, foloseste imaginatia. GOOD LUCK

| Delicacy a răspuns:

Ce replici mă? Mai bine dă-le un bocanc între picioare.

| draky90 a răspuns:

Nici-o replica, daca le raspunzi inseamna ca te simti, deci le-ai mai raspuns pana acumlaughing?

| Christe a răspuns:

Gen;
- Ai licenta de a fii asa prost/proasta?
- Esti atatde prost/proasta incat ii faci pe Beavis si Butthead sa castige premiul Nobel pentru inteligenta.