| piisycutzza a întrebat:

inca nu mi-a venit menstruatia si ma intreb cand o sa imi vina. puteti sa imi ziceti cam ce se intampla inainte de menstruatie, si cu cat timp inainte se intampla!

Răspuns Câştigător
| 德尼莎 a răspuns:

Inainte sa iti vina mentruatia o sa ai urmatoarele simptome:
-dureri de spate
-dureri de sani
- dureri la ovare
Iar atunci cand iti va veni vei vedea ca iti curge sange dar sa nu te sperii! este ceva normal iar mentruatia te va tine in jur de 4-7 zile. In cazul in care iti va intarzia nu trebuie sa iti faci grij deoarece pana la varsta de 18 ani nu ti se va regla sau pana sa iti incepi viata sexuala. ^^

| piisycutzza explică (pentru 德尼莎):

Multumesc mult, dupa aia imi poti spune cam cu cat timp inainte ti se intampla aceste lucruri ca mie cam de vreo 2-3 zile mi-au aparut aceste simptome

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

O sa te doara putin burtica, nu mult. Apoi o sa ai niste stari destul de aiurea.

Prima oara e mai greu, o sa vezi ca in timp te ve obisnui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alte probleme n-ai? O sa-ti vina, asteapt-o-n tihna.

| alessia_7452 a răspuns:

In jurul varstei 12-14 ani si o sa iti curga sange din vagin